Klobúky sa nosia po celý rok

Aké kúsky sa radí k nadčasovým? To je otázka, ktorú si kladie nejedna žena a nejeden muž. Predsa len módne trendy sa menia s meniacim sa ročným obdobím a je ťažké zaznamenať kúsky, ktoré podľa všetkého sú nadčasové a ktoré sa takmer nemenia (alebo menia len maximálne svoje prevedenie). Napríklad v poslednom čase prišla do obchodov zimnej kolekcie, ktorá nám ukázala, že sa opäť vracia retro kúsky. Do módy sa opäť vrátili bodkami a tiež džínsovina, čo je taká predzvesť módy budúceho roka. Móda budúci rok bude totiž práve o Puntica a džínsovine. Ovšem zamerajme sa na to, čo v móde zostáva neustále, a síce klobúky. 

Práve klobúky sa totiž radí k nadčasovým módnym kúskom, ktoré možno nosiť po celý rok. Aj keď sú v súčasnej dobe klobúky schovávačku, pretože si mnohí ľudia myslia, že v zime sa klobúky nenosí, jedná sa skutočne o kúsok, ktorý využijete nielen na jar, ale aj počas leta, na jeseň a aj v zime (konkrétne v mestách možno nosiť klobúk neustále, veď zima tu nie je tak krutá a snehovo biela ako na iných miestach v republike). 

Otázkou však je, aké konkrétne klobúky si zakúpiť. Predsa len klobúkov je na trhu veľa. 

Aké klobúky si vybrať? 

V prípade, že neviete, aké klobúky si vybrať, máme pre vás niekoľko tipov. Odporúčame siahnuť po klobúkoch pevných a pevne tvarovaných. Ak totiž perfektne sadnú na hlavu, nemusíte sa báť toho, že by vám uleteli. U tenkých a horšie tvarovaných klobúkov, ktoré sa napríklad zakúpia v internetových čínskych obchodoch, si človek nemôže byť istý tým, že budú pekné, pekne tvarované a padnúce. Radšej investujte do kvalitných modelov. 

Čo sa týka farieb, voľte skôr tmavšie odtiene, ako je bordová, horčicovo hnedá alebo napríklad kráľovsky modrá. Krásne sú tiež klobúky v khaki farbe alebo klasickej čiernej, prípadne svetlé béžovej. 

S čím klobúky kombinovať 

U klobúkov je skvelé, že je možné ich kombinovať naozaj so všetkým. Či už siahnete po kabátoch v zime alebo po KRIVACA na jeseň, zakaždým budú klobúky to, čo zdokonalí váš look.