Aký batoh voliť na túry?

Ak sa vydávate na veľké letné dobrodružstvo napríklad do hôr alebo skál, potrebujete mať kvalitný batoh aj oblečenie. Turistické túry sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené, keď sa navyše spojí s kempovaním, je o obrovské letné dobrodružstvo postarané. K tejto činnosti je Česko ako stvorené, len sa musí počítať s tým, že môže prísť napríklad nepriazeň počasia. Veď počasie je nevyspytateľné. Je teda nutné mať so sebou poriadne oblečenie a náhradné oblečenie či vetrovku je potrebné mať schovanú v batohu. To ale nie je všetko, čo musíte do kvalitného turistického batohu schovať. 

Ako sme spomenuli, najdôležitejšie je oblečenie, ktoré si na túru vezmete. Dnes je obľúbené najmä funkčné oblečenie, ktoré dokonale absorbuje pot, čo ocenia najmä ženy, ktorým vždy vadí to, že majú kruhy od potu pod pažami alebo na chrbte. Z funkčného materiálu sa vyrába nielen športové podprsenky, ale taktiež aj športové legíny, ďalej tiež športové šortky a mnoho ďalšieho. Aj mikiny nájdete v tomto materiáli v každom športovom obchode. 

Okrem oblečenia je nutné mať poriadny batoh, ktorý je doslova nenahraditeľný. Ako by takýto batoh mal vyzerať? 

Čo do neho dáte? 

Najskôr je nutné si povedať, čo do takého batohu pôjde, pretože podľa toho sa vyberá objem batohu. Do batohu by malo prísť náhradné oblečenie, ak vyrážate na niekoľko dní. V prípade jednodňového výletu do batohu patrí maximálne vetrovka alebo mikina. Do batohu tiež príde občerstvenie, pitná voda, repelent a prípadne mini lekárnička, keby niekoho postihla nehoda. Na viacdenné výlety sa do batohov schováva aj spací vak, karimatka či prípadne stan. 

Ako by mal batoh vyzerať? 

Pri výbere je dôležitý objem batohu, ktorý si každý odvodí od toho, čo v batohu bude mať, a ďalej tiež jeho konštrukcia. Batoh by mal byť najmä pevný, najpevnejší by mala byť jeho chrbát, ktorá by mala byť zároveň vystlaná, aby bola pohodlná. Vystlané musí byť aj popruhy. Vďaka vankúšikom sa totiž nebudú zarývať do rúk. Rovnako tak myslite na bedrové popruhy a na pásový popruh, ktoré zaistia rozprestretie stability.