Farby a ako ovplyvňujú chuť k jedlu

Aj keď si to mnohí neuvedomujeme, farby majú veľkú moc v našich životoch. Ovplyvňujú naozaj kadečo. Dokonca môžu ovplyvniť aj náš apetít alebo výsledný pocit, ktorý máme po jedle. Poďme sa práve na jedlo zamerať, pretože je veľmi zaujímavé, ako veľmi dokáže farba ovplyvniť chuť do jedla.

Farby v našich životoch ovplyvňujú naozaj veľa vecí. Ovplyvňujú našu náladu, dokonca majú vplyv na náš spánok alebo na to, ako sa daný deň budeme cítiť. Málokto by však čakal, že majú farby vplyv aj na chuť do jedla či na pokrmy ako také všeobecne. Zamerajme sa teda na jedlo a prezraďme si to, čo ste možno doteraz nevedeli a nepoznali.

Modrá nám pomôže schudnúť

Máte modrú farbu na tanieri? Potom toho pravdepodobne moc nezjete. Modrá farba všeobecne je známa tým, že potláča chuť do jedla a môže to byť teda skvelý pomocník pri chudnutí. Najmä studené odtiene modrej farby dokážu perfektne utlmiť chuť do jedla, preto sa snažte do svojej kuchyne priniesť čo najviac modrých prvkov, ak tohto efektu chcete docieliť.

Červená chuť k jedlu podporuje

V tomto prípade kontrastom pre modrú farbu je farba červená, ktorá skôr chuť k jedlu podporuje. Pokiaľ si na tanier dáte červené potraviny, nemôžete čakať nič iné než to, že všetky potraviny zjete do jednej. V kuchyni môže červená farba rozprúdiť energiu a priniesť chuť k jedlu, aj preto má väčšina fast foodov vo svojom logu práve túto farbu.

Hnedá farba pre vyrovnanej stravníkov

Hnedé doplnky alebo hnedá kuchyne je ako stvorená pre vyrovnanej stravníkov. Ak sa nechcete prejedať, ak nemáte záujem o jedenie z nudy, hnedá farba vás dostane do laty. Pri jedle nebudete nijako ponáhľať, ale zase sa nebudete pri jedení ani príliš tmoliť. Dostanete sa do akejsi rovnováhy alebo do pokoja.

Čierna farba jedlo znechutí

Čiernu farbu si do svojho interiéru pridávajú hlavné dizajn milovníci. Lenže pravdou je, že čierna farba môže jedlo až znechutiť. A ak vám jedlo úplne neznechutí, minimálne dôjde k utlmeniu vašej chuti do jedla.