Mýty, ktoré sa týkajú celulitídy a ktorým rad žien verí

Je veľa chýb na kráse, s ktorými sa nejedna žena musí v súčasnosti zápasiť. Zatiaľ čo niektoré ženy pristupujú k chybám na kráse pozitívne a nesnažia sa ich zahnať všetkými možnými prostriedkami, niektoré ženy s nimi bojujú naozaj usilovne. K najviac nechceným chybám na kráse patria najmä vrásky na čele alebo v okolí očí či celulitída, ktorú má takmer každá žena, len máloktorá sa ju však rozhodne priznať.

Celulitída je v ženskom svete problém, ktorý je veľmi často diskutovaný a preberaný. Ženy tomuto termínu tiež často hovoria pomarančová koža a bohužiaľ sa za ňu kdejaká žena hanbí. V súvislosti s celulitídou a tým, že je táto téma naozaj veľmi často preberanej, sa do kolobehu dostáva celý rad mýtov a povestí, ktorým bohužiaľ nejedna žena verí. Prezraďme si preto najčastejšie mýty týkajúce sa celulitídy a vyvráťme si ich.

Celulitída môže vzniknúť je na nohách

To je omyl. Na nohách ženám najviac vadí preto, že nevedia, že sa celulitída môže vyskytnúť aj na iných častiach tela. Napríklad môže vzniknúť na bokoch alebo tiež na pažiach, ale samozrejme najčastejšie postihuje spomínaná stehna alebo tiež zadok.

Za celulitídu alebo tiež za pomarančovú kožu môže najčastejšie zväčšenie objemu podkoní tukových buniek, ktoré obsahujú bohužiaľ nestrávené toxíny a tiež metabolity. To potom súvisí s nedostatočnou funkciou lymfatického systému, ktorý látky v tomto prípade neodvádza. A následkom toho vznikajú nevzhľadné jamky na pokožke.

Masáže nie sú účinné

Mnohé ženy sa domnievajú, že masáže sú to, čo na celulitídu rozhodne nezaberá. Lenže to je ďalší omyl. Masáže sú práve to, čo na celulitídu pomerne rýchlo zaberie a čo ju z tela doslova vyženie. Okrem toho pomáha aj zmena životného štýlu, pravidelný pitný režim a samozrejme tiež zdravý jedálniček. Do svojho každodenného života by ste tiež mali zaradiť pohyb a cielené posilňovanie postihnutých partií, tiež pomôže prekrvovanie pokožky, čoho docielite napríklad tým, že budete striedavo púšťať teplú a studenú vodu v sprche.