Domáce športoviská z vašej záhrady. Aké hry si môžete zahrať?

Záhrada nie je len miestom, kde pestujeme domáce dobroty. Ľahko ho môžete premeniť aj na provizórne športovisko.

Základom je krátka tráva

Ak chcete ísť na športový deň v záhrade s hrdosťou, pokoste trávnik deň predtým. Záhradný traktor zabezpečí nielen pokosenie trávy, ale aj odstránenie neporiadku z vašej záhrady. Alebo dávate prednosť robotickým kosačkám, ktoré sa o všetko postarajú úplne samy?

Hurá na futbal!

Najobľúbenejšia hra, ktorú môžete preniesť aj do svojej záhrady. Nie je potrebné zostavovať Klapzubovu jedenástku. Stačí vám jeden súper a ste pripravení na boj. Používate ako cieľ povinné kľučky, alebo máte na konte menší futbalový cieľ? Ak máte dostatočne veľkú záhradu na futbal, budete pravdepodobne potrebovať možno viac záhradného traktora. Nebuďte otrokom záhrady, ale užívajte si starostlivosť o trávu.

S deťmi si užijete skvelý čas!

Cukor, káva, limonáda, čaj, rum, bum! A máte všetko pripravené na zábavu. Predškolákov môžete naučiť hru „bocian stratil čiapku“ alebo hru na slepú babu. Kto by nechcel poriadnu naháňačku po záhrade! Na vybíjanú stačí jedna mäkká lopta, so švihadlom sa môžete naučiť „škôlku“. Večer pôjdete spať šťastní a vysmiati.

Čo tak tobogán alebo bitka?

Je horúco a premýšľate, ako sa schladiť? Záhradný bazén nie je jedinou možnosťou. Môžete si tiež zorganizovať tobogán. Stačí natiahnuť vhodnú plachtu na záhradu a pokropiť ju vodou. Uvidíme, kto sa dokáže posunúť najďalej? Alebo by ste radšej mali záhradnú bitku? Privolajte vodné pištole alebo naplňte obyčajné nafukovacie balóny vodou a hádžte ich okolo seba. Kto vyletí ako prvý? Ak nemáte doma žiadnu z uvedených možností, môžete vhodiť aj naplnené obyčajné vrecko. Poriadna vodná bitka? Budete na to potrebovať poháre na pitie. Hurá pre nich! Budete ohnutí!

V záhrade môžete zorganizovať súťaž v bedmintone, loptové hry alebo streľbu z plechoviek. Dôležité je, aby ste sa dobre bavili.