Desať vecí, ktoré treba stihnúť, než vám bude 25

Dvadsaťpäť je rozhodne zlom v našich životoch. Už sa oficiálne stávame dospelými, štúdium na vysokých školách spravidla končia a my sa začíname zaujímať o to, s kým založíme rodinu, kde budeme pracovať alebo ako bude vyzerať náš vysnívaný dom. Je však pravdou, že ako nám bude pol storočia, treba stihnúť niekoľko vecí, na ktoré po dvadsaťpäťke už naozaj nebude čas. Pokiaľ máte všetkých desať vecí z nižšie uvedeného zoznamu splnené, potom sa môžete pomaly pustiť do absolútneho dospievania a do premýšľania o tom, aká bude vaša budúcnosť či ako to bude za pár rokov vyzerať. 

Vybrali sme pre vás konkrétne desať vecí, ktoré by sa mali stihnúť do dvadsaťpäť rokov. Ak ste zatiaľ niektorú z vecí neurobili, neodkladajte ju. Neskôr už naozaj nebude čas, pretože už nebudete riešiť hlúposti, ale naozaj vážne veci. 

Desať vecí, ktoré treba stihnú do 25ti 

* Podajte prvú výpoveď. To je jedna z nutnosťou, na ktoré nie je neskôr čas, pretože neskôr budete chcieť založiť svoju rodinu, a tak sa budete snažiť si prácu udržať a byť v tom dobrí. Ak ste teda doposiaľ nepodali prvý výpoveď, je teraz ten pravý čas. 

* Nájdite si štýl, ktorý vám sedí. Či už je to krátky zostrih, nosenie farebných kravát alebo biele tenisky, je to jedno. Dôležité je svoj štýl nájsť. 

* Žite v cudzej krajine. Skúsenosti, ktoré nazbierate, budete neskôr naozaj potrebovať. 

* Investujte do niečoho kvalitného. Či už to sú hodinky alebo kabelka, niečo kvalitného si do dvadsaťpäť rozhodne zaobstarajte. 

* Hovorte NIE. Naučte sa to hovoriť teraz v mladosti, v starobe potom ako keď nájdete. 

* Nedávajte plané sľuby. Skrátka buď to urobíte, alebo neurobíte. Nič medzi tým. 

* Urobte si jasno v tom, čo chcete. Nech potom život po dvadsaťpäťke už niekam smeruje, nech už má nejaký cieľ. 

* Naučte sa niečo nové. Na učenie sa totiž bude čas až potom v starobe. Naučte sa preto treba novému jazyku alebo tomu, čo ste sa chceli naučiť už dávno. Možno sa naučte hrať na flautu! 

* Vyskúšajte low coast spoločnosti. Potom už totiž budete investovať len do drahších spoločností, pretože si budete chcieť užiť trochu luxusu za vydreté peniaze. 

* Vyrazte pod stan. S pribúdajúcimi rokmi totiž bude stanovanie ďaleko problematickejšie.