Čierna Hora vie prekvapiť. Čo tu vidieť?

Každá destinácia patrí medzi atraktívne, pretože každá má, čo ponúknuť. Medzi vôbec najatraktívnejšie patrí Triglav, ale aj Čierna Hora. Najmä druhá spomínaná destinácia môže človeka veľmi prekvapiť, aj keď na to rozhodne nevyzerá. Čo konkrétne tu nájdeme, respektíve aké miesta by sme mali zaradiť do svojho itinerára?

Kotor

Medzi krásne a historické mestá patrí aj čiernohorský Kotor. Pýši sa predovšetkým tým, že je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ponúkne jednu z tunajších najväčších katedrál, zároveň ďalšie výlety, kam sa vydáte tunajšou dopravou.

Kotor taktiež zahŕňa aj malé pohorie Lovčen, ktoré v rámci svojich výletov môžete navštíviť tiež. Ide o ideálny program nielen pre tradičných cestovateľov, ale aj pre tých, ktorí napríklad uprednostňujú plážovú turistiku.

Budva

Sama história dýcha aj z historického mesta nachádzajúceho sa na pobreží Jadranu, ktoré sa volá Budva. Tunajšie hradby, ktoré mesto obklopujú, sú staré viac ako 2500 rokov. Aj keď by sa dalo povedať, že sa tu zastavil život, opak je pravdou. Historické centrum mesta najmä v noci poriadne ožíva a nachádza sa tu nemalé množstvo barov a reštaurácií. Dokonca sa tu nájde aj aquapark ideálny pre rodiny s deťmi.

Ak by ste sa tu chceli ubytovať, ponúka sa množstvo naozaj luxusných a možno až dych vyrážajúcich hotelov. Kúsok od Budvy sa tiež nachádza veľmi ikonická, drobná dedinka Sveti Stefan.

Skadarské jazero

Chcete spoznávať aj čiernohorskú prírodu? Potom vás to zaveje skôr ku Skadarskému jazeru. Hovoríme o treťom najväčšom európskom jazere, ktoré nájdete práve na hraniciach s Albánskom. Keďže sa tu nachádza aj jedna z najvzácnejších vtáčích rezervácií, je dobré mať po ruke fotoaparát. Okrem vtákov však sledujte aj svoje nohy a zem – nachádza sa tu aj mnoho zmijí vodných, tak nech na niektorú nešliapnete.

Ešte o kus fascinujúce, než samo jazero je okolie jazera, ktoré je zaplnené kopcami aj rôznymi krajinnými oblasťami.