Potraviny, ktoré pomôžu proti suchej pleti

Pokiaľ máte vysušenú pleť, nevyzerá dobre. Môžu vznikať rôzne odlupujúce sa šupinky alebo dokonca svrbivé miesta. Tie môžu začervenať a škrabaním vytvoríte drobné pľuzgieriky. Okrem vhodne zvolenej kozmetiky môžete ale proti suchej koži bojovať aj správne zvolenou stravou. Základom je samozrejme dodržiavať pitný režim. Pomôcť si ale môžeme aj niektorými potravinami.

Melón

Práve melón patrí medzi plody, ktoré obsahujú veľa vody – až 90%. Z tohto dôvodu sú prospešné aj pre hydratáciu vašej pokožky. Okrem samotnej vody ale obsahujú aj celý rad ďalších prospešných látok, ako sú vitamíny a minerály. Vitamín C, beta karotén aj lykopén sú veľmi dôležité pre zdravú pokožku. Všetky sa nachádza v melóne.

Pomaranče

Veľmi zdravou zložkou vašej stravy sa môžu stať aj pomaranče. Aj tie obsahujú pomerne dosť vody – 80 až 90 %. Okrem toho je široko známe, že sú bohatým zdrojom vitamínu C. Ich výhodou je to, že majú šupku. Pred konzumáciou ju tak stačí olúpať bez toho, aby sme hľadali, kde toto ovocie umyť. Môže ísť teda o núdzový druh desiaty.

Zelenina

Bohatšia na minerály, vitamíny a vodu je zelenina v porovnaní s ovocím. Obsahujú ale oveľa menej sacharidov. Najviac vody obsahujú šalátové uhorky, po nich ľadový šalát, nasleduje cuketa, špenát, brokolica a mrkva.

Mlieko a mliečne výrobky

Tiež mlieko je svojim obsahom tvorené prevažne vodou. Najviac vody je obsiahnuté v samotnom mlieku, ale aj jogurty alebo kyslé mliečne výrobky obsahujú na 90 % vody. Tvaroh a syry už obsahujú vody menej, stále však nejde o zanedbateľné číslo.

Vývary a polievky

Sú zdrojom vitamínov, minerálov a soli. Soľ, ako je známe, zadržiava vodu v organizme, čím ju pomáha v tele udržiavať dlhšie doby. Polievky a vývary obsahujú asi 90% vody. Môžete do nich použiť rôzne druhy zeleniny, v závislosti od vašich preferencií.