Bylinky proti starnutiu. Ktoré z nich fungujú?

Keď prekročíme vek 25 rokov, je našou úlohou lepšie sa starať o pleť. Produkty proti starnutiu sa odkladajú na poličku v kúpeľni, hydrolyzovaný kolagén sa začína používať každé ráno hneď po prebudení. Týmto spôsobom sa snažíme zastaviť časť, ktorá sa začína nemilosrdne podpisovať na kráse našej pleti. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú ešte trochu zmierniť príznaky starnutia, skúste staviť na bylinky – aj v nich je sila.

Naše babičky, ktoré nemali toľko doplnkov ako my, verili v bylinky. Ale aj ich trápili vrásky, ktoré sa im začali vkrádať do tváre. Preto hľadali pomoc v prírode a našli ju.

Rakytník rešetliakový, plný vitamínu C

Pozornosť upriamili napríklad na rakytník, ktorý je doslova nabitý vitamínom C. Preto sa o ňom často hovorí, že je najlepším pomocníkom v boji proti slabej imunite. Ak nechcete byť zasiahnutí baktériami alebo vírusom, je čas zaradiť ho do svojho jedálnička.

Vitamín C však nielen posilňuje imunitu, ale podporuje aj prirodzenú tvorbu kolagénu. To znamená, že je aj skvelým pomocníkom proti starnutiu. Štatistiky ukazujú, že rakytník, ktorý sa bežne vyskytuje v prírode, obsahuje až 30-krát viac tejto látky ako napríklad pomaranče, ktoré sa postupne dostávajú na pulty supermarketov.

Kurkuma ako silný antioxidant

Kurkuma sa tiež ukázala ako skutočne silný antioxidant v boji proti starnutiu. Hovoríme o veľmi silnom prírodnom protizápalovom lieku, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky. Jeho zloženie nielenže spomaľuje celý proces starnutia a tvorbu vrások, ale zabraňuje aj úbytku kognitívnych funkcií, čo je tiež znakom nadchádzajúcej fázy života.

Ženšen proti stresu

Do boja môžete poslať aj ženšen, ktorý je už po stáročia známy tým, že spomaľuje starnutie. Možno je to spôsobené aj tým, že účinne pôsobí proti stresu a jeho účinkom na organizmus, ktoré sú inak veľmi deštruktívneho charakteru a urýchľujú samotné starnutie.