Šetrite na potravinách, ale nie na úkor kvality!

Tento rok sa vyznačuje veľkým nárastom cien. A jedlo je položka, ktorú jednoducho musíme kúpiť. Žiaľ, ani oni sa nevyhli zvyšovaniu cien. V niektorých domácnostiach sú rozpočty také napäté, že sa musí šetriť aj na tých najzákladnejších položkách. Môžete to však urobiť bez toho, aby ste museli kupovať menej kvalitné potraviny.

Kúpte si celé kurča

Ak máte vo zvyku kupovať kuracie stehná zvlášť a o týždeň neskôr kuracie prsia a potom kuracie chrbty na polievku, zbytočne míňate peniaze. Ideálne je kúpiť celé kurča a doma ho rozporciovať na jednotlivé časti – môžete ich oddeliť podľa potreby. Do jedného vrecka dajte napríklad krídla a stehná, do druhého prsia a do tretieho zvyšok trupu na polievku. Nebojte sa vyrezávania, je to jednoduché a časom sa v tom zlepšíte.

Kúpte tesne pred zatváracím časom

Hoci to môže znamenať, že niektoré produkty už nebudú k dispozícii, zvyčajne narazíte na zaujímavé ponuky. Najmä v oddelení ovocia a zeleniny si môžete kúpiť krásnu zeleninu za viac ako polovičnú cenu. Výpredaj môže byť aj v oddelení pečiva, pretože to sa na druhý deň už tiež nepredáva. V niektorých prípadoch môžete nájsť aj výrazné zľavy na mäso. Kvalita týchto potravín je rovnaká, ako keby ste si ich kúpili za plnú cenu počas dňa.

Sledujte zľavy

Ak máte svoje obľúbené potraviny, je dobré sledovať ceny. Niektoré výrobky sú pravidelne v predaji, čo vám pomôže ušetriť viac peňazí. Dajte si však pozor na nákup vecí, ktoré v skutočnosti nepotrebujete. Nekupujte ich len preto, že sú v zľave! Vyhnite sa tiež akciám 2+1 zdarma, najmä v prípade výrobkov s krátkou dobou trvanlivosti. Cieľom obchodov je predať čo najviac týchto výrobkov, pričom cena nemusí byť o toľko lepšia, ako keby ste si na výrobok počkali vo výpredaji.