Ako zariadiť interiér v priemyselnom štýle

Konečne niečo úprimné, surové a úplne autentické. Štýl priemyslu sa postará o to, aby sme sa doma cítili plní energie a fantázie. Nič nie je skryté. Naopak, každý prvok žije s nami.

Priemyselný štýl je trend

Dlhé mesiace pandémie nám umožnili prehodnotiť náš životný štýl. Prečo všetko skrývať, keď to stále potrebujeme? Prečo si robiť zásoby vecí, ktoré nám nie sú užitočné? Veď na vytvorenie krásneho domova stačí kamenný obklad, niekoľko kusov nábytku a drevená podlaha. To je všetko, čo potrebujeme. Prečo tony bytového textilu, prečo glamour vankúše. Len základné veci, ktoré majú v našej domácnosti pevné a funkčné miesto.

Materiály v hlavnej úlohe

V loftoch veľkých miest vznikol priemysel. Na prestavbu týchto bytov na dokonalé bývanie neboli financie ani chuť. A zrazu sa zrodil úplne nový štýl. Taký, v ktorom každý stavebný materiál prispieva k jedinečnému obytnému dizajnu. Štýl priemyslu vtedy dominoval trendom v bývaní.

Použité materiály sú najviac zdôraznené. K tomuto štýlu neodmysliteľne patria betónové alebo tehlové steny. Ak si chcete zariadiť byt v tomto štýle, myslite na odolné kamenné obklady stien. Drevené podlahy a nábytok z masívneho dreva dokonale dopĺňajú prírodnú symfóniu materiálov, ktoré sú tu od nepamäti.

Pridajte prvok kovu

Priemyselný štýl sa vracia k pôvodným materiálom, takže kov tu rozhodne nesmie chýbať. Môžete ho použiť na kované svietidlo, ktoré sa stane ústredným bodom vašej jedálne. Kov sa môže objaviť aj v priemyselnom štýle vo forme uznávaného stojana. Kedykoľvek budete chcieť, stačí odhaliť to, čo je inak v byte skryté.

Priemyselný štýl zdôrazňuje prírodné prvky bytu. Kabeláž sa po skrotení stáva súčasťou konceptu, rovnako ako trámy alebo ventilačný systém. Drevený nábytok a základné vybavenie nesmie chýbať.