Akých detailov si všímať pri vstupných dverách

Dvere v dome či byte sú jednou z najvýraznejších vecí, ktoré sú na očiach. Štýl, materiál a celkový vzhľad dverí je viac než dôležitý. Opomínať by sme ale nemali ani na ich nevyhnutné doplnky- kovania, kľučky, zámky, kukátka a ďalšie. Trendy sa v interiéri nevyhýbajú naozaj ničomu. Vedie masívne mosadz a čierny titán.

Po sto rokoch sa na výslnie derie tradičný materiál na výrobu kovanie – masívne mosadz. Nielen, že sa jedná o kvalitnú surovinu, ale aj materiál, ktorý prepožičiava kovania neobyčajný vzhľad. Práve doživotná záruka na tento opracovaný výkovok dokazuje, že sa jedná o materiál najvyššej kvality. Kovanie z mosadze sa skrátka bežným používaním „neoloupe“ ani inak mechanicky nepoškodí. Masívne mosadz môže mať dve podoby – naturálna / surovú alebo dokonale vyleštenú. Jedná sa o možnosti prírodného mosadzného materiálu, ktorý bude postupom času prirodzene starnúť, dozrievať. Tento proces sa prejavuje pozvoľným zmatněním pôvodného vylešteného povrchu alebo surového povrchu.

Kovanie bude mať vždy svoju originálnu farebnosť, pretože povrch prirodzene starne s okolitým reliéfom a mení svoje farebné tóny podľa klimatických podmienok. To ako rýchlo dôjde k zmene, záleží na tom, či kľučku umiestnite do interiéru či exteriéru a ako často prichádza do styku s ľudskou rukou. Trendom v interiéri je pre tento rok čierna. Táto farba dokáže aj tomu nejtradičnějšímu nábytku prepožičať pútavý vzhľad a premeniť ho v dizajnový kúsok. Čierny titan ako povrchová úprava dverného kovania nie je v popredí len vďaka zaujímavej farebnosti, ale aj dlhodobej životnosti. Hoci si možno niekto nedokáže predstaviť čiernu na svoje kľučke, naozaj ide o štýlovú záležitosť.