Ako vyzerá nejdelčí motorka sveta?

Svet motoriek je plný zaujímavých vecí. Ak ste milovníkom motoriek, iste vám žiadna zaujímavosť neunikla. Motorky sú koníčkom na celý život. Ak si kúpite motorku, staráte sa o ňu ako o vlastné dieťa, pretože to predsa len nebola lacná záležitosť. Ku každej motorke je potrebná kúpiť si správne moto chrániče, moto oblečenie a samozrejme moto prilbu, bez ktorej by sme nemali vyjsť na cestu. K tým najobľúbenejším motorkám sa dnes radí motorky Yamaha, ale za pozornosť stojí aj na najdlhšej motorka sveta. 

Určite ste o najdlhší motorke počuli. Ak sa zaujímate o svet motoriek, určite vám táto najdlhšia motorka neunikla. Je vlastne akousi ikonou českého dizajnu. Jedná sa o najdlhší sériovo vyrábané motorky všetkých čias, ktoré poznáme pod názvom „Čechie-Böhmerland“, a zrodili sa v Krásne Lípe na Děčínsku. 

Ako vznikla najdlhšia motorka sveta? 

Z kopy železa sa zrodil základ starého veterána. Tak by sa dal popísať zrod najdlhšia motorky sveta. Stojí za ním Zdeněk Novotný z Děčína, ktorý už zmieňované železo kúpil od jedného známeho konštruktéra za viac ako sto tridsať korún. 

Mnoho ľudí si možno pri pohľade na motorku hovorí, že je to len krása oku lahodiace, ale to je vlastne všetko. Myslia si, že taká motorka neujde ani kilometer, ale to sa rozhodne pletú! Podľa pána Novotného nie je najdlhšia motorka len na okrasu. Raz s ňou ušli dokonca osemsto kilometrov cez Alpy v priesmykoch. 

Vzniklo ich hneď niekoľko 

Táto najdlhšia motorka nie je jediným unikátom. Vzniklo ich hneď niekoľko a každým rokom sa v Krásne Lipy koná zraz všetkých majiteľov týchto motoriek. Ak by vás zaujímali rozmery, tak základné prevedenie meralo približne 3,17 metrov. Ide teda len o 80 centimetrov menej, než meria taká Škoda Fabia. 

Len pre zaujímavosť – v roku 2005 bola táto motorka zaradená medzi sto ikon českého dizajnu.