Ako ušetriť na tlače? Všetko začína u náplne

Tlačiareň je dnes samozrejmou súčasťou každej firmy. Je to celkom logické, keďže každý deň je potreba vytlačiť celý rad rôznych dokumentov. A medzi tie môžeme zaradiť: 

  • Faktúrypre zákazníkov 
  • Dokumentypreúrady 
  • Objednávky azmluvy

Kto chce na tlače ušetriť, môže začať tým, že rad vecí bude archivovať len elektronicky. Sú ale aj iné cesty. A tie začínajú pri konkrétnych náplňou, ktoré sa do tlačiarní kupujú. 

kapacita 

Čím je vyššia, tým rozhodne lepšie. Síce dáte za takú náplň vyššiu sumu, ale ak jej výdrž prepočte na vynaloženú sumu, šetríte. Príkladom je toner CE285A, ktorý odporúčame kúpiť v čo najväčšej kapacite. Ak sa daného pravidla budete držať, bude postupne klesať čiastka za jednu vytlačenú stranu. A čím viac tlačíte, tým sú výdavky nižšie. 

cena 

Aj tá samozrejme rozhoduje. Čím je cena nižšia, tým nižšie sú aj náklady na samotný tlač. Na cenu má vplyv mnoho vecí. Je to napríklad už samotný predajca. Niektorí ponúknu lacné cartridge, iní pravý opak. Rolu hrá ale aj to, kto náplň vyrába. Tu platí, že najdrahšie možností na trhu sú tie originálne. Preto vám odporučíme sa touto cestou nutne nevydávať. A radšej zvoliť cestu inú, ktorá nesie označenie alternatívne náplne. 

Farba 

Čierna je aktuálne cenovo najvýhodnejší. A to v porovnaní s farebnými, ktoré stoja viac. Ak to nie je nutnou povinnosťou, je treba povedať, že ideálne je tlačiť len čiernobielo. A následne kupovať len čiernu farbu. Samozrejme ak máte výhradne len čiernobielu tlačiareň, nemusíte toto riešiť. A navyše máte istotu toho, že tlačíte skutočne cenovo výhodne, čo je pre vás plus. 

objem nákupu 

Nie je nič výnimočné, že aj na nákupe náplňou sa dá získať množstevná zľava. Čo to pre vás znamená? Že keď náplň dôjde, nekupujte len jednu, ale kúpte ich viac. Nijako sa nepokazí a pritom ju budete môcť mať v budúcnosti po ruke. Ďalej vás poteší aj to, že daná zľava opäť zníži cenu za tlač.