Peňaženky plné zľavových kariet, avšak využívame je?

Pozrite sa do svojej peňaženky. Čo uvidíte? Uvidíte hotovosť? Nie. Uvidíte len hromadu zľavových kariet, ktoré vlastníte, pretože si myslíte, že ich budete v budúcnosti potrebovať, lenže ako sa neskôr ukáže, zľavové kartičky bohužiaľ nevyužijete, pretože na ne zabudnete. Nedávny prieskum nemenovanej spoločnosti sa zameral práve na to, či sme majiteľmi zľavových kariet alebo nie a či je používame alebo nie. A výsledok potvrdil jedno – máme ich aj niekoľko desiatok, využívame však minimum z nich či žiadnu z nich. 

Česi nakupovanie milujú, a to všetci. Nezáleží na tom, či to sú ženy alebo muži, všetci milujú nakupovanie. Podľa mnohých odborníkov je to pre nás akýsi šport, ktorý nám nevadí. Avšak pri nakupovaní v mnohých obchodoch strávime pomerne dlhú dobu, a to z jedného prostého dôvodu – vybavujeme si zľavovú kartičku, ktorú potom pridáme do našej súkromnej zbierky. 

Nedávny prieskum ukázal, že kartičky vlastní štyri z piatich ľudí, avšak len hŕstka z nich ich používa. Väčšinou sa na ne zabudne. 

Kariet vlastníme nespočetné množstvo 

Keď má človek vo svojej peňaženke pár kartičiek, je to v poriadku. Nezaberajú veľa miesta, navyše na ne nezabúdame, pretože máme kartičky len do obchodov, kam pravidelne chodíme. Lenže Česi nemajú kartičiek len pár, ale majú rovno niekoľko desiatok, preto keď si na nejakú spomenú, dlho trvá, než ju medzi ostatnými nájdu. A možno preto sa ich pri ďalšom platení ani nesnaží nájsť. 

Podľa prieskumu každý šiesty človek má v peňaženke viac ako desať vernostných kartičiek, každý deviaty dokonca ani nevie, koľko kartičiek má, pretože ich je už naozaj veľa. 

Vlastné je ženy alebo páni? 

Otázkou je, kto je väčším zberateľom vernostných kariet. Prieskum ukázal najmä na ženy, ktoré sú vášnivými nákupnými maniačka. Najčastejšie vlastné kartičku do lekárne, avšak často sa vlastné i kartičky do supermarketov alebo hypermarketov.