Aké vlastnosti dokážu človeka k úspechu?

Poznáte človeka menom Brian Buffini? Ide o muža, ktorý sa vypracoval z chudobného človeka až na milionára. Začínal s necelú stovkou dolárov a dnes sa snaží motivovať ľudí svojím neskutočným príbehom. Už vo svojich devätnástich rokoch odišiel z Írska, jeho majetkom bolo spomínaných sto dolárov, dnes sa však radí k milionárom, má svoju vlastnú veľkú spoločnosť, dokonca pomáha ľuďom so vzdelaním v oblasti nehnuteľností. Jeho firma sa volá Buffini & Company a dnes sa jedná o jednu z najväčších spoločností podobného zamerania v celej Severnej Amerike. Spoločnosťou prešlo už viac ako tri milióny ľudí, z ktorých sa stali profesionáli v oblasti nemo 

Z jeho úspechu si ľudia môžu vziať, čo chcú. Pravdou je, že tento príbeh dokáže ľudí nadmieru motivovať a „dokopať“ ich k tomu, aby naozaj išli za svojím cieľom. Brian Buffini domnieva, že k úspechu nás môžu priviesť určité vlastnosti. Viete, aké? 

Otvorenosť k učeniu sa 

Neustále sebavzdelávanie je základ úspechu. V súčasnej dobe je sebavzdelávanie niečo, čo sa bohužiaľ podceňuje a na čo ľudia nemajú čas. Lenže práve sebavzdelávanie je to, čo úspešného človeka odlišuje od neúspešných. Formálne vzdelanie nám dá živobytie, ale len sebavzdelávanie nám prinesie úspech. Otvorenosť k učeniu sa, to je teda veľmi dôležitá vlastnosť, ktorú by podnikatelia rozhodne nemali chýbať. 

Túžba prekonať ostatné 

Bez túžby druhej prekonávať by to taky nešlo. Aj toho je si Brian Buffini vedomý. Podľa neho tí, ktorí prídu do krajiny s túžbou niečo dosiahnuť, vie, že aby ciele dosiahli, musia pracovať viac a dlhšiu dobu ako ostatné. Túžba prekonať ostatné je inými slovami pohonný motor, ktorý dovedie človeka k úspechu. 

Odvaha investovať 

Kto sa bojí riskovať, nikdy neuspeje. To je skrátka fakt, ktorý je od pradávna známy. Risk je zisk, odvaha investovať je tak ďalší nepostrádateľná vlastnosť úspešných.