Typy topánok, ktoré veľmi škodia vašim nohám. Nosíte je?

Topánky sú súčasťou našich look, bez nich by sme na ulici nevyšli. Bohužiaľ nie všetky topánky sú zároveň nohe prospešné. Väčšinou sa pozeráme na topánky z dizajnového pohľadu, teda inými slovami nekupujeme si topánky, ktoré by sa nám nepáčili na pohľad. Bohužiaľ by sme sa mali pozerať aj na to, aký typ topánky to je, pretože môže naozaj veľmi škodiť našim nohám. Najmä topánky na podpätku škodí nohám, avšak to ženy veľmi dobre vie. Pozrime sa na ďalšie extrémy v podobe topánok, ktoré s radosťou nosíme, napriek tomu by sme ich radšej mali vyradiť z botníku, pretože veľmi škodí našim nohám. 

Topánky do špičky 

Síce sú topánky do špičky v súčasnej dobe nadmieru obľúbené, sú to však topánky nadmieru nebezpečné pre naše nohy. Bohužiaľ si máloktorá žena uvedomuje, ako veľmi noha v tejto obuvi trpí. Topánky tlačí na kĺb palca, ktorý môže po nejakej dobe takzvane vybočiť. Navyše sú príliš úzke a na prsty sa vyvíja obrovský tlak. 

balerínky 

Ďalšie nebezpečnú obuvou, ktorú s radosťou nosíme, sú bohužiaľ baleríny, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť ako pohodlné varianty elegantné obuvi, sú však pre nohy nepríjemností. Negatívne ovplyvňujú hlavne klenbu nohy, čo má vplyv na zlé držanie tela. Ploché podrážky navyše spôsobujú kurie oká, ktorým sa drvivá väčšina žien snaží vyvarovať. Balerínky môžu spôsobovať okrem iného aj pľuzgiere, artritídu alebo tiež bolesti chrbta. 

žabky 

Keď sa povie letná obuv, mnohí ľudia si vybavia žabky, ktoré však nie sú to najlepšie, čo na svojej nohy môžeme obuť. Pri častom nosený žabiek dochádza k nepríjemným bolestiam nôh, navyše noha sa v nich potia a môžu sa teda vyskytnúť zapáchajúce plesne. Opäť nízka a tenká podrážka môže viesť k deformácii kĺbového spojenia palca a kostí, dajte si preto aj na túto obuv veľký pozor. 

Bežecké topánky 

Športovci by si mali dávať pozor aj na bežecké topánky, ktoré môžu viesť k poškodeniu prstov, a to pri väčšom náraze.