Nie vždy je rekonštrukcia najlepšie možné riešenie

Máte na svojom pozemku nehnuteľnosť, ktorá už nie je od pohľadu v najlepšej kondícii? Nechcete sa jej však úplne vzdávať, a tak uvažujete nad rekonštrukciou? Pamätajte, že nie vo všetkých prípadoch je rekonštrukcia najlepšie možné riešenie. Samozrejme niekedy sa oplatí vynaložiť peniaze na rekonštrukciu, aby ste mohli obývať dom, s ktorým máte spojenú treba hromadu spomienok, na druhú stranu nie vo všetkých prípadoch je investovanie do rekonštrukcie dobrá voľba. Niekedy sa totiž neoplatí nič iné ako demolácie.

Než sa pustíte do rekonštrukcie, mali by ste si dom prejsť odhora až dole. Zistite si, ako sú na tom základy domu, ako je na tom dispozičné riešenie alebo ako sú riešené rozvody elektriny a plynu. Ak je všetko zle a nekvalitne uskutočnenej, rekonštrukcia naozaj nie je najlepšie možné riešenie a je to naopak jeden veľký problém.

Radšej zvážte demoláciu

Aj keď slovo „demolácie“ alebo slovné spojenie „demolačné a búracie práce“ znie naozaj hrozivo, nepredstavujte si pod tým nič zlé a hrozivého. Naopak si predstavte, že vďaka demolácii zrazu budete môcť na tom istom krásnom pozemku postaviť peknú vilu alebo dom podľa vašich predstaviť.

Ak ste sa rozhodli pre zbúranie, obráťte sa na firmu Stavby – demolácie a búranie s. R. O., Ktorá pôsobí v Stredočeskom, Moravskosliezskom, Juhomoravskom aj v Zlínskom či Olomouckom kraji. Vykoná vám teda demolácii tak v Opave, tak v Ostrave, Příbrami, Kolíne, Znojme či v Kroměříži a Uherskom Hradišti.

Čo potrebujete pre začatie demolácie?

Demolácia však nie je niečo, čo môže začať lusknutím prstov. Aby mohlo dôjsť k začatiu demolácie, musíte mať v rukách demolačné výmer, čo je akési potvrdenie o legálnom zbúraní konkrétneho objektu. Aj tento oficiálny dokument potrebujete pri odstraňovaní objektu z katastra nehnuteľností.

Pokiaľ má dôjsť k celkovému odstránenie budovy, potrebná je tiež projekt na demoláciu, ktorý sa spracováva väčšinou na základe pôvodnej dokumentácie k nehnuteľnosti.