Akých chýb sa dopúšťame pri nanášaní rúžu?

Dokonalý make-up je súčasťou dokonalého vzhľadu. Aj keď je žena skvele oblečená, pokiaľ nemá dokonalý make-up, ako keby bola vlastne nahá. Dokonalý make-up sa podieľa na dobrom prvom dojme rovnako ako oblečenie alebo módne doplnky či topánky. Preto si dajte s make-upom záležať. Najmä pri nanášaní rúžu buďte opatrní a vyvarujte sa chýb, ktoré vám celkový look môžu zničiť.

Aj keď si môžete povedať, že pri nanášaní rúžu nemôžete nič zničiť alebo pokaziť, nie je to tak. Aj pri nanášaní rúžu môžete všeličo pomýliť, môžete sa dopustiť chýb. Hlavne pri nanášaní výraznej rúžu idú chyby bohužiaľ vidieť a rúž, aj keď by mohla na perách vyzerať skvele, skvele rozhodne nevyzerá.

Nepoužívate balzam na pery

Aké sú vaše pery? Ak sú vaše pery popraskané, rúž by ste rozhodne nemali používať, pretože na vašich perách nebude rúž vyzerať vôbec pekne. Je preto dôležité používať balzam alebo peeling na pery, ktorý vás zbaví popraskaných pier. Ideálne bude, keď si balzam nanesiete aj pod rúž, aby rúž vyzerala trochu k svetu.

Zvolili ste nevhodnou kontúrovaciu ceruzku

Aby ste docielili krásnych a plných pier, pravdepodobne používate kontúrovaciu ceruzku. Lenže ak zvolíte nepeknú kontúrovaciu ceruzku, je problém na svete. Respektíve ak použijete zlý odtieň kontúrovacej ceruzky, je problém na svete. Kontúrovacia ceruzka by nikdy nemala byť tmavšie ako rúž, pamätajte na to.

Vyberáte zlý odtieň rúžu

Ďalšou chybou, ktoré sa dopúšťame pri nanášaní rúžu, je, že vyberáme pre naše pery a farbu pleti zlý odtieň rúžu. Nie všetkým perám pristane výrazná tmavá rúž, mnohé pery sú určené len pre svetlé odtiene farieb. Všeobecne platí, že blondínkam pristane svetlejšie tóny, brunetkám pristanú tmavšie odtiene rúžov.

Pozor na rúž na zuboch

Dávajte si najväčší pozor na to, aby sa vám rúž neobtiskla na zuby. Aj keď budú pery dokonale namaľované, rúž na zuboch môže celkový vzhľad poriadne zničiť.