KetoDiet – jeden z najobľúbenejších spôsobov chudnutia dnešnej doby

KetoDiet, slovo, ktoré ste už iste počuli. Možno od kamarátky, ktorá vďaka nej schudla pred letom do plaviek, možno v televízii, keď tento moderný spôsob chudnutia odporúčali rôzne známe osobnosti. Ak aj vy premýšľate o tom KetoDiet vyskúšať, prinášame vám niekoľko základných informácií.

Čo je to KetoDiet?

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Ide o proteínovú čiže bielkovinovú diétu. Jej základným princípom je stravovanie, ktoré je založené na vysokom príjme bielkovín a naopak nízkom príjme sacharidov.

Základné princípy KetoDiet

Ketónová diéta spočíva vo vynechaní, alebo aspoň zásadným obmedzenia, takmer všetkého, čo obsahuje sacharidy. Bohužiaľ sú sacharidy podstatnou súčasťou väčšiny potravín, ktoré v našom živote denne konzumujeme, nielen sladkostí či sladkých nápojov, ako sa mnohí ľudia mylne domnievajú. Proteínovej diéty preto vyžadujú vynechanie aj takých potravín, ako sú napríklad pečivo a ďalšie výrobky z múky, ryža, cestoviny či zemiaky. Bez obmedzenia sa naopak môže jesť chudé mäso, ryby, vajcia a mliečne výrobky. V rámci KetoDiet sa vždy konzumuje päť jedál denne.

Výhody ketónové diéty

Jednou zo zásadných výhod KetoDiet je pomerne rýchly úbytok váhy, navyše bez pocitu hladu. Hlad totiž vzniká predovšetkým vtedy, keď telu chýba bielkoviny, a to v prípade ketónové diéty nehrozí. Ďalším bonusom je fakt, že telo stráca iba tukové zásoby, nie svalovú hmotu, ako tomu často býva v prípade iných diét. Ketónová diéta sa drží po dobu niekoľkých týždňov, najčastejšie štyroch. Nespornou výhodou KetoDiet je aj prepracované výživové poradenstvo a mnoho užitočných informácií možno dohľadať ľahko na internete. Budete prekvapení, koľko existuje receptov na najrôznejšie pokrmy, ktoré majú nielen vysoký obsah bielkovín a zároveň nízky obsah cukrov a tukov, ale ktoré sú tiež veľmi jednoduché a rýchle na prípravu.