Potraviny pre zdravšie a hustejšie vlasy. Jedzte, čo vám prospieva

Po hustých a zdravo vyzerajúcich vlasoch túži každá žena. Mnohé ženy však svoje vlasy nadmieru vyčerpávajú, a to každodenným stylingom, neustálym fúkaním, žehlením alebo kulmovaním. Vlasy pod všetkou touto ťarchou trpí, je preto nutné ich naozaj regenerovať a dopriať im odpočinok. Ak však nechcete investovať do masiek na vlasy, je možné zaradiť do jedálnička potraviny, ktoré v sebe majú skrytý dar vlasy krásne vyživiť. Ak teda túžite po zdravších a hustejších vlasoch, jedzte to, čo vám (teda konkrétne vašim vlasom) prospieva. 

V súčasnej dobe jeme naozaj všetko, na čo si spomenieme. Málokto sa pozerá na to, čo jej, a to je samozrejme zle. Je potrebné konzumovať len to, čo má pre nás pridanú hodnotu, čo nám neuberá na sile a čo nám neškodí. Ak chceme podporiť rast vlasov, je potrebné zaradiť do jedálnička nižšie uvedené potraviny, ktoré vlasy dokážu perfektne podporiť. 

Vajíčka každé ráno 

Vedeli ste, že aj „obyčajné“ vajíčka sa považuje za superpotravinu? Teda že aj vajcia má v sebe oveľa viac živín ako iné potraviny, ktoré bežne konzumujeme? Vajíčko je vynikajúcim zdrojom bielkovín, tiež zinku, selénu, dodáva telu železo, ktoré podporuje rast vlasov. Najmä vaječný žĺtok v sebe skrýva takzvaný biotín, ktorý napomáha rastu vlasov. 

Oriešky nielen pre naše vlasy 

Oriešky by mali byť taktiež neoddeliteľnou súčasťou našich jedálničkov. Sú nielen zdrojom energie, ale tiež udržujú pokožku zdravú, podporujú rast vlasov, navyše udržujú nechty pevné a bez záderov. Obsahujú najmä telu potrebné omega-3 mastné kyseliny, sú taktiež zdrojom minerálov. 

Mliečne výrobky majú zelenú 

Aj proteíny majú vplyv na kondíciu vašich vlasov. A kde proteín nájdete? No predsa v mliečnych výrobkoch, ktoré majú rozhodne zelenú. V mliečnych výrobkoch je rozhodne sila, zabraňujú dokonca predčasnému vypadávaniu. Vlasy sú po mliečnych výrobkoch krásne zdravé a vyživené.