Máte domácich miláčikov? Voľte neškodné izbové rastliny do interiéru

Mať v domácnosti domácich miláčikov, to je naozaj obrovská radosť. Lenže domáci maznáčikovia sa neznáša zrovna dobre s izbovými rastlinami. Teda s mnohými nie. Niektoré druhy izbových rastlín sú totiž pre nich veľmi nebezpečné, bohužiaľ. Ak sa však izbových rastlín ani domácich maznáčikov nechcete vzdať, máme pre vás zoznam izbových rastlín, ktoré sa s domácimi miláčikmi znáša naozaj dokonale.

Viete si snáď predstaviť domácnosť bez izbových rastlín? Rastliny skrášľujú domácnosť, tiež im prináša život. Je však potrebné konštatovať, že mnohé druhy sú pre domácich miláčikov nebezpečné. Spomeňme si však bezpečné izbové rastliny, ktoré domácim miláčikom neurobia zhola nič.

Kalatea

Aj keď sa vám na prvý pohľad môže zdať kalatea ako jedovatá rastlina, jedovatá rastlina to naozaj nie je. Jedná sa o krásnu, farebnú rastlinu, ktorá nie je nijako náročná na starostlivosť. Potrebuje napospol k svojmu spokojnému životu len rozptýlené svetlo, vlhkú, nie však premokrenú pôdu. Keď mu sa budete o rastlinu starať podľa predpisov, bude vás rastlina tešiť svojimi neobvyklými listami a svojim tvarovaním listov.

palma vznešená

Palma vznešená je najmä pre mačky veľkým lákadlom, aj keď často na listy palmy mačky nedosiahnu. Našťastie sa jedná o rastlinu pre mačky úplne nezávadnú, rovnako tak je palma vznešená bezpečná pre iné domácich miláčikov. Môžete si ju teda s čistým svedomím zaobstarať do svojho interiéru, môžete si ju postaviť napríklad do rohu miestností či na podobné miesta. Len rastlinu nezabúdajte pravidelne prihnojovať.

Pepřinec

Ďalšia rastlina, ktorá sa skvele znáša s ostatnými obyvateľmi domácnosti v podobe domácich maznáčikov, je pepřinec. Pepřinec nielen, že je úplne bezpečný, ale tiež funguje ako čistička vzduchu. Vďaka svojej ponuke najrôznejších variantov môžete mať v každej miestnosti pepřinec v krapet inej podobe.