Aké výhody má LED osvetlenie?

LED osvetlenie je skvelým spôsobom, ako môžete zmodernizovať svoj interiér. Jedná sa o skvelý spôsob, akým môžete vo svojom domove dosiahnuť krásneho vzhľadu, bez príliš veľkých investícií. Nenechte si ujsť – LED osvetlenie môže byť o niečo drahšie než cena klasických žiaroviek, napriek tomu má životnosť väčšiu. Takže sa v konečnej fáze vyplatí. Navyše sa LED svetlá dajú zapracovať do rôznych komponentov, ako sú napríklad kúpeľnová LED zrkadlo.

Dlhá životnosť

LED svetlá majú oproti klasickým oveľa dlhšiu životnosť. To znamená, že vydrží svítiť oveľa dlhšie, takže budete musieť menej často vymieňať. To sa hodí napríklad vtedy, keď máte osvetlenie na těžko prístupnom mieste. Uvádza sa, že LED svetlá dokážu rozsvietiť až 100 000 hodín.

Energetická účinnosť

LED osvetlenie patrí v súčasnosti k tým nejúčinnejším spôsobom osvetlenia. Odhadovaná energetická účinnosť je 80 až 90 percent v porovnaní s tradičným spôsobom osvetlenia, ako sú napríklad bežné žiarovky.

Ekologicky šetrné riešenie

LED osvetlenie neobsahuje žiadne toxické materiály a je možné, že je to percentá recyklovať. Ak začínate používať vždy vo svojom domove, prestaňte používať uhlíkovú stopu až o jednu tretinu.

Vysoká odolnosť

LED osvetlenie sa môže pochlubit aj extrémnou odolnosťou. Preto môžete použiť aj do náročných podmienok, aké panujú napríklad v kúpeľni, kde je príliš veľké vlhko, alebo vo vonkajších priestoroch.

Nízke UV emisie

I keď sa hovorí o tom, že svetlo LED žiarovky je príliš biele a môže spôsobiť problémy s usínaním (náš mozek si myslí, že je deň), produkuje tiež menej infračerveného svetla a takmer žiadne UV žiarenie.

Bezpečnosť

LED osvetlenie je bezpečnejšie. V prvej rade sa nezahrieva a nemôžete tak o svetlo popáliť. Ďalej majú dlhšiu životnosť, takže nebudete musieť balancovať pri výmene ťažko prístupného vonkajšieho osvetlenia.