Exotické destinácie, ktoré nezruinujú vašu peňaženku

Chcete tento rok vycestovať do zahraničia, ale nestojíte o to, aby ste prišli s jedným vreckom prázdnou a s druhou vysypanú? V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí milujú cestovanie, ale ktorí nechcú na dovolenkách minúť všetko, čo majú, prezradíme vám niekoľko destinácií, kde vás neprekvapí vysoké ceny alebo to, že by ste museli za všetko platiť.

Aj keď sa to zdá byť absurdné, naozaj sa na svete nájdu ešte také destinácie, ktoré nezruinujú vašu peňaženku. Síce na mnohých miestach chcú doslova rejžovat na turistoch, ale niektoré krajiny sú pravým opakom takýchto destinácií. Prezraďme si niekoľko z nich, nech viete, kam tento rok vyraziť, aby ste neprišli naprázdno.

Juhoafrická republika

Ak chcete zažiť tú pravú exotiku a tú pravú divočinu, mali by ste vyjsť do Juhoafrickej republiky, čo je práve jedna z destinácií, kde vás nečakajú vysoké ceny. Síce sa v Afrike nájdu samozrejme ešte lacnejšie krajiny, ale pravdou je, že Juhoafrická republika je na turizmus aspoň trochu pripravená. Navyše vás tu čakajú nezabudnuteľné zážitky v divokej prírode alebo sa o ne postará aj rozmanitá kultúra, ktorá je opradená rovno desiatich oficiálnymi jazykmi.

Dominikánska republika

Dominikánska republika sa síce stáva čím ďalej viac turisticky obľúbenou destináciou, našťastie ceny tomu ešte nie sú úplne prispôsobené. Najmä teda v oblasti Punta Cana, kde sa nájdu skvelé služby za pomerne nízke ceny. Okrem toho tu platí, že sa deti ubytovávajú zadarmo a že môžete neobmedzene využívať vybavenie pre vodné športy.

Cookove ostrovy

Cookove ostrovy sú obľúbené len u Austrálčanov, ktorí veľmi dobre vedia, že je to lacná destinácia, kde zažijú niečo neuveriteľného. Pre Cookove ostrovy sú typické pláže s jemným pieskom, tiež čerstvé plody mora alebo ochota miestnych. Cookove ostrovy sa tiež právom stali lacnejším konkurentom treba Havaja.