4 veci, ktoré ste nikdy doma nedopustili, než ste mali deti

Mať deti človeka zmení navždy. A nezmení to len nás, ale aj náš domov. Milovali ste svoj útulný a štýlový nábytok a atmosféru? No, povedzme, že aj teraz je to originálne. Čo sa predtým u vás rozhodne nesmelo stať?

Ideme spať a na kuchynskej linke je stále riad

Nemysliteľné. Predtým ste obetovali aj kúsok svojho spánku, len aby ste sa ráno prebudili do uprataného a príjemne voňavého priestoru. Aj po oslave narodenín ste ešte ručne domývali poháre. Keď ale máte malé deti, tento krásny zvyk občas porušíte. Nechcete cinkaním riadu potomka budiť. A už vôbec nemáte večer energiu na dokonalý domov. Čaká vás totiž opäť nočné. Koľké v rade už?

Hračky budú, ale len v izbičke

Samozrejme, od toho detská izba je. Uložia sa tu hračky a všetko vyzerá dokonale, ako z časopisu o bývaní. Alebo to tak už nie je? Možno ste povolili malý kúsok hračiek v obývačke. Možno už je malý kútik aj v jedálni. No a zaručene je v kúpeľni aspoň jeden box s hračkami do vody. Staré presvedčenie odvial zub času.

Jedlo konzumujeme iba v jedálni, vždy spoločne

Počujeme váš hlasný smiech a vidíme vás, ako sa ukrývate v špajze, aby ste do seba potajomky nasúkali malú porciu nezdravých zemiačikov alebo šľahačky. Nikto vás pri tom rozhodne nesmie vidieť! A na druhom konci bytu? Odrastajúce deti si medzitým ukoristili misku s piškótami a víťazoslávne si ju so sebou berú do bunkra v izbičke. Tradá! Niečo sa asi zmenilo.

Vankúšiky sú vyrovnané, prestieradlo napnuté

Určite ste to milovali tiež. Prišli ste domov z práce a domácnosť bola skutočne reprezentatívnym miestom. Radosť pozerať. Vankúšiky na pohovke boli zoradené podľa farieb, periny vždy ustlané a vypnuté. Kedykoľvek sa k vám staval niekto známy, privítala ho vzorná domácnosť. S deťmi to už ale nestíhate a robíte väčšie či menšie ústupky.

A to je život. Deti nám zmenili aj podobu našej domácnosti.