Pri výbere náramkov z minerálov sa oplatí načúvať svojmu telu

Zaobstarať si náramok z minerálov nie je len tak. Teda pokiaľ si ho neobstarávate len preto, aby vám doladil outfit. Ak ho chcete predovšetkým preto, že veríte v silu minerálnych kameňov, potom by ste mali pri výbere sledovať nielen vzhľad, ale skôr by ste mali počúvať svoje telo. Pretože práve telo vám prezradí najviac o tom, aký je pre vás najlepší.

Príroda má svoje pravidlá

Podľa mnohých štylistov platí, že príroda má svoje pravidlá. Preto než sa pustíte do výberu módnych doplnkov, mali by ste ich poznať. Čo minerálny kameň, to trochu iný účinok, respektíve pozitívny vplyv. Zatiaľ čo niektoré prinášajú do života odvahu a šťastie, iné zase bohatstvo alebo poriadnu porciu energie. Iné sú skvelým posilňovačom imunitného systému, ďalšie zase podporujú celkovú aktivitu.

Pomocné pre vás môže byť zistenie, že kamene sa rozdeľujú na projektívne, receptívne a dvojaké polarity. Každý z týchto kameňov sa nosí na inej časti tela, prípadne sa inak nabíja a darujú trochu iný typ sily. Iné priťahujú pozitivitu, druhé zase odvádza negativitu.

Napríklad projektívne kamene sú tigrie oko, rubín, citrín alebo hematit. Za receptívne sa označujú napríklad ametysty, jadeity, ruženíny alebo olivíny. Dvojakú popularitu majú kamene fluorit, opál alebo tradičný krištáľ.

Vnútorný hlas najviac napovie

Ako bolo spomenuté, pokiaľ nehľadáte náramky z minerálnych kameňov iba na módne účely, je dobré počúvať svoj vnútorný hlas. Aj vďaka nemu sa vyhnete zdĺhavému preberaniu náramkov, kedy by ste si aj tak nevybrali ten, ktorý presne zodpovedá vašim požiadavkám.

Vnútorný hlas ide najviac počuť, pokiaľ viete, aké pozitívne vlastnosti od neho môžete čakať. Preto si ideálne predtým prečítajte o danom drahom kameni a až potom o ňom vôbec začnite uvažovať.

Až budete mať vybrané

V okamihu, keď budete mať vybrané, prichádza na rad zistenie, ako sa o daný kameň vôbec starať. Zatiaľ čo niektoré sa musia dobíjať, iné aspoň čistiť pod prúdom studenej vody.