Zoznámte sa s najväčšími zabijakmi nášho zdravia

Rozhodli ste sa konečne niečo urobiť pre svoje zdravie? Chcete svoje zdravie výrazne posilniť, chcete ho podporiť? V takom prípade by ste sa mali vyvarovať predovšetkým niekoľkých veciam, ktoré možno označiť za zabijakmi nášho zdravia. V prípade, že neviete, o čo konkrétneho sa jedná, prezradíme vám to. Takých zabijakov je totiž naozaj veľa a mnohí z nás sa s nimi dostávajú denne do kontaktu.

Až príliš veľa soli

Najväčším problémom a zabijakom nášho zdravia je podľa odborníkov soľ. To, že naozaj moc solíme, potvrdzuje aj veľká návštevnosť rýchlych občerstvení, ktoré aktuálne sídli na každom rohu menšieho aj veľkého mesta. Síce sa bez soli nezaobídeme, ale to neznamená, že by sme to mali so soľou preháňať. Podľa zdravotníckej organizácie je optimálne množstvo soli pre dospelých zhruba šesť gramov, čo zodpovedá jednej zarovnané čajovej lyžičke.

Pýtate sa, čo sa stane, keď to so soľou trochu preženiete? Dôjde k zadržaniu vody v tele, začnú vznikať opuchy a samozrejme sa vám zvýši aj krvný tlak. Navyše výrazne zvýšite riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Až príliš veľa alkoholu

Pokiaľ chcete mať zdravie naozaj pevné, mali by ste sa vyvarovať alkoholu. Lepšie je sa vyhnúť aj obľúbené „dvojke“ u televízneho programu, ktorý sledujete pravidelne. Pri konzumácii alkoholu trpí predovšetkým pečeň, ale okrem nich alkohol devastuje aj iné orgány a časti tela. Alkohol neprospieva napríklad ani srdcu.

V prípade, že popíjate alkohol viac, než by ste mali, zvyšujete si tiež riziko vzniku niektorých druhov rakoviny.

Žiaden odpočinok

Aj keď si to mnohí ľudia neuvedomujú, aj tým, že neodpočívajú, si neprospievajú. Zdravie máme len jedno a nie je dobré sa vyčerpávať, vyšilovat, prepínať sa. Pri nedostatočnom odpočinku a prepracovanosti dochádza k stresu, čo vedie k zmenám prekrvenie a tiež k poruchám výživy kože.