Zoznámte sa s figami!

Dnes existuje mnoho zaujímavých druhov potravín, ktoré sa ľudia boja ochutnať. Nie sú to však len rôzne morské plody, ktoré sa bojíme skúsiť, ale sú to hlavne aj rôzne druhy tropického ovocia. Je škoda, že tropické ovocie sa ľudia boja skúsiť. Je totiž tak zdravé! A nielen to, väčšina z nich pomáha aj pri chudnutí. Kalórie nám pomáha spaľovať napríklad ananás, zdravie však prospievajú hlavne figy.

Poďme si povedať, aké účinky majú figy pre naše zdravie. Nie je ich málo, tak pozorne čítajte.

• pre zdravé srdce

Figy pomáhajú nášmu srdiečku. Minimalizujú totiž vápnik v krvi. Okrem toho je vo figách vysoké množstvo draslíka, čo znamená, že sa figy starajú o naše srdce a pomáhajú nám udržať nízky tlak. Ak teda máte problém s vysokým tlakom, zaraďte do svojho jedálnička práve toto tropické ovocie.

• znižujú triglyceridy v krvi

Okrem toho tiež znižujú triglyceridy v krvi. Triglyceridy sú známe tým, že nám spôsobujú rôzne srdcové ochorenia, spôsobujú aj pomalšie prúdenie krvi, taky môžu za obezitu alebo napríklad za vysokú hladinu zlého cholesterolu. Figy nám teda pomôžu sa tohto „javu“ zbaviť.

• vysoký obsah železa

Ak máte problém s nedostatkom železa, je potrebné zaradiť do jedálnička figy. Práve ony totiž majú v sebe vysoké množstvo železa, ktoré je dôležité pre tvorbu červených krviniek. Najviac by mali figy jesť tehotné ženy alebo osoby, ktoré trpia anémiou.

• obsahujú fenolové antioxidanty

Fenolové antioxidanty sú skvelými pomocníkmi, ktorí udržujú zdravý zrak. Málokto to vie, ale sú prospešné hlavne u starších ľudí. Figy sú teda ďaleko prospešnejšia ako bežná zelenina, ako je potrebné mrkva.

• zásaditá potravina

O figách sa všeobecne vie, že je to vysoko zásaditá potravina, čo znamená, že pri pravidelnej konzumácii pomôžu telu dosiahnuť a taky udržať optimálnu hodnotu PH, ktorá je teda optimálna medzi 7 až 7,4.