Granátové jabĺčko a zdravie

Tropického ovocia teraz nájdeme na pultoch obchodov skutočne veľa druhov. Málokto vie, že tropické ovocie výrazne prospieva nášmu zdraviu a že sa po ňom dokonca aj chudne. Ananás je napríklad prospešný pri chudnutí, pretože v sebe obsahuje látky, ktoré nám dokážu zrýchliť metabolizmus, teda rýchlejšie spaľujeme kalórie. Granátové jabĺčko je potrebné dobré pre naše zdravie, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Konkrétne granátové jabĺčko si poďme teraz predstaviť.

Granátové jabĺčko sme ešte donedávna nemohli nikde zohnať, dnes ho však hojne nájdeme na pultoch obchodov. Jedná sa o zaguľatený, mnohokrát až šesťuholníkový plod, ktorý v sebe má skrytých priemerne 600 guličiek. Ich chuť je sladkokyslá. Je škoda, že granátové jabĺčko mnoho z nás nikdy neochutná. Je totiž tak zdravé!

Čo v sebe ukrýva?

Granátové jabĺčko je tvorené z osemdesiatich percent vodou a zvyšných dvadsať percent sú látky, ktoré telu prospievajú. Nájdeme tu napríklad fosfor, vlákninu, draslík, železo, ale taky magnézium alebo napríklad mangán či kremík alebo vápnik. Okrem iného je granátové jabĺčko zdrojom mnohých vitamínov – napríklad vitamínu B1, B3, B2 alebo B9. Taky tu nájdeme vitamíny A, E a C.

Ako nám granátové jabĺčko prospieva?

Poďme si však povedať, ako nám vlastne granátové jabĺčko prospieva. Hlavne nám zlepšuje imunitu, teda na nás nemôžu vírusy ani baktérie, ktoré na nás číhajú na každom rohu. Okrem toho naše telo zbavuje škodlivín, upravuje nám zažívanie, trávenie, zlepšuje nám krvný obeh a taky podporuje funkciu obličiek.

Okrem iného nám podporuje činnosť nervovej sústavy a taky znižuje riziko vzniku rakoviny. Bráni kôrnatenie tepien a urýchľuje liečbu rôznych zápalov, ktoré sa do tela môžu dostať. Okrem iného nám upravuje a stimuluje krvný obeh.

Málokto vie, že granátové jabĺčko pomáha dokonca aj znižovať hladinu nežiaduceho cholesterolu a taky pôsobí ako prevencia kardiovaskulárnych chorôb.