Urobte prietrž hmyzu aj ostrému slnku. Moderné riešenia do vašich okien

Cez okná sa k nám často nedostane len čerstvý vzduch, ale aj hmyzie návštevníci, o ktoré nestojíme. Rovnako tak máme okná síce od toho, aby sme mali v miestnostiach dostatok prirodzeného svetla, ale sú situácie, kedy je ho príliš alebo oň jednoducho nestojíme a je potrebné ho utlmiť. Moderné riešenia do okien toto všetko dokážu spoľahlivo splniť.

Ako na nepozvaných návštevníkov

Poznáte to, varíte v lete obed a vonku je plno múch. Tie neomylne zaznamenajú vôňu jedla a razom máte čo robiť, aby ste sa nezvaným nájezdníkům ubránili. Ak nemáte v oknách žiadnu ochranu proti hmyzu alebo máte stará nefunkčné sita, je jasné, že sa s tým budete potýkať neustále. Pritom stačí zaobstarať moderné siete proti hmyzu. Tie sa nehodí len do domu či bytu, ale aj do kancelárskych alebo výrobných objektov. Môžete ich použiť pre okná:

  • plastová
  • Drevená
  • Hliníková s izolačným sklom

Ich výhodou je jednoduchá montáž na ľubovoľný z uvedených typov okien. Veľmi ľahko je tiež zložíte dole, ak nie sú potrebné. Napríklad v zimných mesiacoch. Využiť je pritom nemusíte len na klasické okná, ale aj do strešných okien, prípadne zaobstarať dverové siete. Tu existuje opäť niekoľko typov, či už sú to pevné sieťové dvere, posuvné sieťové dvere v ráme alebo rolovacie dverové siete.

Keď sa bez ostrého letného slnka zaobídeme

Slnko väčšinou vítame. Krásne počasie nám zdvihne náladu a v lete pri vode nie je nič lepšie. Ak však práve potrebujete pracovať pri počítači alebo naopak vychutnávate svoj obľúbený film, môže byť slnečného svitu až príliš. Tu prichádzajú na rad cenovo dostupné rolety, ktoré efektívne utlmia ostré slnko, ktoré sa nám treba opiera o obrazovku počítača alebo televízie. K tomu môžu byť zaujímavým dizajnovým doplnkom bytu. Môžu byť klasické látkové z kvalitnej látky alebo nápadité bambusové. Ovládanie je možné voliť retiazkové alebo pružinové. Môžete mať ale aj rolety vonkajšie.