Za akých okolností môžeme získať zľavu na poistnom?

Zdravie máme len jedno, čo znamená, že by sme sa o neho mali starať. Jednou z možností, ako si svoje zdravie môžete chrániť, je, že si ho poistíte. Samozrejme u klasického, povinného zdravotného poistenia nemôžete vyjednať žiadnu zľavu, veď jeho sadzba je pevne stanovená, ale ak zriaďuje poistku navyše u bežných poisťovní, môžete na nich dosť ušetriť. Viete, kedy možno získať zľavy na poistnom?

Je zaujímavé, ako poisťovne chcú motivovať svojich klientov k tomu, aby žili lepšie a zdravšie. Motivujú je takzvanými zľavami na poistné, ktoré môže získať každý, ak preukáže, že zdravo skutočne žije.

Fajčíte?

Ak fajčíte, so zľavou na poistnom sa môžete rozlúčiť. Je preukázané, že fajčenie cigariet zvyšuje riziko rakoviny pľúc. Samozrejme fajčenia môže aj za mnohé iné rakoviny. Keďže u fajčiarov je väčšia pravdepodobnosť smrti, poisťovne im zľavu na poistnom nedávajú. Ovšem ak ste nefajčiarom, zľavu na poistenie smrti, na invaliditu či závažné ochorenie dostelete ihneď. Takúto zľavu ponúka napríklad Česká spořitelna, Allianz alebo MetLife.

Čo sa týka výšky zľavy, môže sa vyšplhať až k dvadsiatich dvoch percentám. Slovenská sporiteľňa dokonca ponúka 26 percent zľavu v prípade, že ste nefajčiarom. MetLife zase ponúka zľavu 20 percent.

Žite zdravým životným štýlom

Ak žijete zdravo, môžete dostať taky zľavu, a to nielen na poistnom, ale mnohé poisťovne ponúka zľavu aj u praktického lekára, u zubára alebo u gynekológa. Je vážne fantastické, ako sa poisťovne svojich klientov snažia nalákať na zdravý životný štýl. Zľavy sa totiž skutočne nepohybujú v nízkych percentách, ale v konečnom dôsledku sú viac ako výhodné.

Pri zdravom životnom štýle dáva zľavu na poistnom napríklad poisťovňa Aegon, ktorá ponúka zľavu až pätnásť percent na poistenie na smrť či na invaliditu. MetLife ponúka zľavy na preventívne prehliadky u doktorov, na poistnom ponúka zľavy až pätnásť percent.