Čistka v domácnosti: Jarné upratovanie úplne inak

Jarné obdobie je nemysliteľne späté s veľkým upratovaním. Po dlhej zime sila slnka stúpa a výborne schnú vyprané bytové textílie. Upratovanie je rýchle a efektívne a prináša odľahčenie celému domovu. My sa ale dnes nebudeme zaoberať behaním po dome s prachovkou. Máme iný cieľ – urobiť poriadnu čistku. Ako na to?

Konečne voľne dýchate

Prečo je vlastne čistka v domácnosti taká prínosná? Ide o možnosť, ako si domov prilákať voľne prúdiacu energiu, ako sa zbaviť alergénov, a ako si pomôcť k radostnejšiemu pocitu z celej domácnosti. Čistka vám tiež pomôže k ľahšiemu pravidelnému upratovaniu v priestore vašich miestností. Konečne vám upratovanie zaberie potrebných päť minút, ako ste si vždy priali.

Najprv viditeľné veci

Najprv sa pozrite na pár fotiek domovov, kde vládne minimalizmus. Nalaďte sa na ich atmosféru. Nevidíte tu žiadne drobné predmety, ktoré sa povaľujú po rôznych kútoch miestností. Nie sú tu desiatky drobných lapačov prachu, kvôli ktorým následne upratovanie trvá štvornásobnú dobu.

Keď ste dokonale načerpali koncept minimalizmu, vydajte sa urobiť čistku pri sebe v domácnosti. Najprv začnite viditeľnými miestami. Nábytok je pokrytý malými suvenírmi, spomienkami na doby dávno minulej, alebo na časy, ktoré už nemožno vrátiť späť? Je na čase tieto kúsky uložiť do spomienkovej krabice a vpustiť domov prítomnosť a budúcnosť.

Ideme do zásuviek

Teraz je na čase sa vydať urobiť poriadnu čistku aj do zásuviek a skriniek. Iste cítite príliv radosti, ktorý z nového priestoru máte. Teraz budete odstraňovať kúsky zariadenia, ktoré sa už dva roky snažíte opraviť. Doteraz ste to zvládli bez nich, bude to tak aj naďalej. Nekompromisne vyraďte zo svojej domácnosti predmety, ktoré ste viac ako dva roky nepoužívali. Áno, vrátane odevov, do ktorých raz „iste“ schudnete.

Domáca čistka vám dodá radosť. Budete vedieť, že domov je radosť a prítomnosť. Nie minulosť a skladisko.