Domácnosť na stlačenie

Žijeme v rýchlej dobe. Dni sa míňajú rýchlosťou blesku. Častokrát za daných dvadsaťštyri hodín nestihneme nič, čo sme pôvodne plánovali. Preto sa snažíme ušetriť si čas na rôznych vymoženostiach, ktorými sa to v súčasnosti len hemží. V konečnom dôsledku však síce ušetríme hodinu denne – tu však následne strávime na sociálnych sieťach. Vlastne všetok voľný čas takto trávime. Prečo? Je žitie virtuálnej reality lepší? V čom? Kiež by sme čas, ktorý tak prácne (a často aj draho) ušetríme, dali do stretávania sa s blízkymi ľuďmi, na ktoré už nezostáva v tomto hektickom svete miesto.

Ak ste ale ešte neprišli na to, ako si daný kúsok času ušetriť, pravdepodobne ste ešte neinvestovali či si len nestiahli svoju domácnosť do svojich mobilných telefónov či iných chytrých zariadení. Práve toto je totiž to veľké tajomstvo. Má svoje klady i zápory, ale to ostatne má každá vec.

Ľudia často plytvajú svojimi minútami napríklad vtedy, keď sa neustále vracajú k svojim dverám, aby skontrolovali, či zamkli. Počas tejto kontroly im ujde autobus, ktorého mali stihnúť, pretože ďalší im jede až za štyridsaťpäť minút. Zamedziť tejto situácii môžete vtedy, kedy si do svojho mobilného zariadenia inštalujú domovej zámok. Potom stačí iba kliknúť na danú aplikáciu a všetko skontrolovať až v autobuse. Ak by ste Zablokovali, jednoduchým stlačením docielite zabezpečené domácnosti.

To isté môžete podniknúť napríklad s roletami vo svojom obývacej izbe. Často sa totiž ich ručné vyťahovanie a zaťahovanie zasekne a vy musíte kupovať nové tienisté výrobky. Dajte si aj rolety do svojho mobilu či tabletu a aj tienenie ovládajte jednoduchým kliknutím. Rovnako to funguje s garážovými bránami, svetlami, dokonca aj s chladničkou alebo príborníkom.

Celý tento systém rýchlejší domácnosti, ktorá vám ušetrí čas a mnohokrát aj peniaze, má ale tiež svoje muchy. Čo keď vám vypadne elektrický prúd alebo prestane ísť sieť vášho mobilného operátora? Potom si neodomknete ani dom, ani vráta, a dokonca si ani nerozsvítíte.