Vďaka internetu si aj poistenie dohodnete z domu

Internet je mocným čarodejníkom, ktorý uľahčil život miliardám ľudí po celom svete. Mnohí z nás vďaka nemu podnikajú, objednávajú vianočné darčeky alebo napríklad komunikujú s priateľmi prostredníctvom sociálnej siete. Prítomnosť virtuálnej siete samozrejme vnímajú aj jednotlivé spoločnosti, ktoré občanom poskytujú služby. Vďaka tomu si dnes môžete z pohodlia domova dojednať v podstate akékoľvek poistenia. V tomto článku sa dozviete, ako proces prebieha.

Ku dohodnutie poistenia online vám v zásade stačí iba tri veci:

  • kvalitné pripojenie k internetu
  • prístroj, pomocou ktorého webové stránky vyhľadáte
  • pár minút voľného času

Pre lepšiu představitelnost uveďme konkrétny príklad. Finančný produkt, bez ktorého sa dnes jednoznačne nezaobídete, ak žijete vo vlastnej domácnosti, je poistenie majetku a zodpovednosti. Nie nadarmo sa mu hovorí „bezpečný domov“. Pred požiarom, povodňami, skratom elektromotorov, úderom blesku, vandalizmom alebo výbuchom vás síce neochráni, avšak pomôže s následným hradením škôd, ktoré sa môžu vyšplhať do miliónov. A ak nie ste úspešným, medzinárodným podnikateľom, určite takú čiastku nenosíte bežne po vreckách.

Prvým krokom je zadanie údajov a následné získanie odhadu

Poistenie domácnosti síce pracuje na báze univerzálneho modelu, jeho výsledky sa však líši človeka od človeka. Konečná suma totiž závisí na výmere, typu domácnosti alebo vašich osobných údajoch. Chcete poznať dopredu svoje aktuálne možnosti? Kalkulačka majetkového poistenia vám poskytne nezáväzný výpočet poistnej sumy aj výška splátok. Vy sa týmto aktom samozrejme nezaväzujete k podpísaniu zmluvy. Sami sa môžete rozhodnúť, či chcete vám ponuka príde výhodná alebo nie. Pokiaľ s ňou však budete súhlasiť, stačí pár ďalšie pohybov myšou a máte vyhrané. Nie je potreba navštíviť kamennú pobočku ani pristúpiť na inú formu obchodné stretnutia. No nie je to úžasne jednoduché?