Ústna voda je multifunkčný pomocník, ktorý porazí lupiny aj pleseň nôh

Ústnu vodu má vo svojej kúpeľni drvivá väčšina z nás. Nemôžeme sa tomu čudovať, veď je to skvelý spôsob, ako udržiavať svoje ústa v skvelej forme a ako sa zbavovať baktérií, ktoré sa v ústach počas dňa nahromadili. Ústna voda však nie je pomocníkom len v boji proti kazom alebo v boji proti iným zubným chorobám či chorobám ďasien. Ústna voda je multifunkčný pomocník, ktorý napokon pomôže aj pri iných problémoch s našim telom.

Aj keď niekomu môže prísť ústna voda pomerne drahá, pravdou je, že nie je taká drahá, keď si uvedomíme, s koľkými problémy nám môže pomôcť. Väčšina ľudí sa domnieva, že ústna voda je pomocníkom iba v boji proti zubným kameňom či kazom, ale dokáže zamedziť aj iným problémom, ktoré sa týkajú nášho tela a organizmu. Spomeňme si aspoň niečo z toho.

Ústna voda zbavuje človeka plesne nôh

Ak vás nohy svrbí, pravdepodobne za tým stojí pleseň nôh. Plesne sa nemusíte zbavovať dlho a zložito, stačí, keď si pripravíte kúpeľ plnú vlažnej vody s ústnou vodou. Ústna voda uľaví od plesní. v neskoršom štádiu, keď sa na nohách už objavujú aj praskliny v koži, červené miesta alebo zažltnuté nechty.

Ústna voda proti lupinám

Trápia vás lupiny? Lupiny sú problémom, ktorého sa človek zbavuje naozaj ťažko. S týmto problémom sa snažíme bojovať rôzne, často ale zabúdame na pomocníka menom ústna voda, ktorý nám s lupinami naozaj pomôže. Stačí, keď si ústnou vodou budete masírovať pokožku hlavy. Potom si ju bežne umyte šampónom, ako ste zvyknutí.

Ústna voda proti akné

Trápia vás akné? Potom aj v tomto prípade vám ústna voda pomôže. Zbaví vás akéhokoľvek nafúknutého a hnisavého vriedku, ktorý sa na vašej pleti objaví. Stačí, keď utrite ústnou vodou postihnuté miesto. Ústna voda zmierňuje zápal, ktorý vzniká, a dochádza k rýchlejšiemu hojeniu postihnutého miesta. S ústnou vodou to však v tomto prípade moc nepreháňajte, potierajte miesto maximálne dvakrát denne, či nedôjde k vysušeniu pokožky.