Porozumejte vínu aj vďaka aplikácii. Vieme, ktoré si stiahnuť do mobilu

Vo víne je pravda – to je múdrosť, ktoré pozná pravdepodobne každý človek. V súčasnej dobe je víno neodmysliteľnou súčasťou nejednej svetovej kuchyne, navyše je neodmysliteľnou súčasťou kdejakého dámskeho, ale aj pánskeho mejdane alebo večierku. Mnohí ľudia považujú víno len za skvelý a lahodný mok, ktorý im uľaví od náročného dňa. Niektorí sa však chcú o tomto lahodnom moku aj niečo dozvedieť. Predsa len sa víno zaujímavo vyrába, existujú jeho rôzne odrody a druhy. Aby vino už nebolo len tajomstvom, tak si stiahnite do mobilného telefónu aplikácie, ktoré vám o víne ako takom všeličo prezradí.

Mobilná aplikácia tu však nie sú len preto, aby ste sa o víne niečo naučili, ale tiež aby ste si na plánovaný večierok prichystali také, ktoré sa na daný večierok hodí. Ak budete mať špeciálnu aplikáciu v telefóne, už nikdy nevyberiete zlé víno alebo nikdy nesiahnete po víne, s ktorým by ste neuspeli.

Wine-Searcher

Neviete, kde víno zaobstarať alebo koľko konkrétne odporúčané odrody stojí? Všetko nájdete v prehľadnej mobilnej aplikácii Wine-Searcher, čo je obrovská databáza vín a rôznych destilátov z celého sveta, kde nájdete okrem iného aj ceny v rôznych obchodoch, kde sú vína dostupná. Okrem toho nájdete v tejto mobilnej aplikácii aj údaje o prípadnej dostupnosti aj raritnějších starších vín, ktorá sa hodí skôr ku špeciálnym príležitostiam. Aplikácia je veľmi prehľadná a pohodlne sa ovláda.

Decanter Know Your Wine

Ak nepovažujete víno len za mok, na ktorého dne sa skrýva pravda, ale tiež sa chcete o víne niečo nové naučiť či priučiť sa niečomu novému, odporúčame si stiahnuť aplikáciu Decanter Know Your Wine. Jedná sa o aplikáciu zaštítený britským magazínom, kde nájdete hromadu otázok a odpovedí ohľadom vín a vinárskych postupov. Možno sa dozviete, ako sa hovorí technike premiešavanie kalov alebo aké odrody sú kde vysadené.