Tipy a rady, ako vyčistiť koženú kabelku

Ženy sa snažia o to, aby ich módne šatníky boli naozaj dokonalé, plné najrôznejších krásnych kúskov. Napríklad sa snaží neustále rozširovať svoju zbierku kabeliek. Práve kabelky predsa dotvorí look a vďaka kabelkám sú jednotlivé outfity dokonalé. V každej dámskej zbierke kabeliek by mala byť jedna veľká kabelka, jeden batoh, jedna malá kabelka, lístoček a tiež kožená kabelka. Kým o väčšinu kabeliek sa nemusíme špeciálne starať, o kožené kabelky sa starať musíme. Koža je predsa len materiál, ktorý neustále pracuje, nechceme predsa, aby nám vďaka vlhkosti praskol či niečo podobné. 

Ako sme spomenuli, koža je neustále pracujúci materiál, ktorý vďaka pórom dýcha, nasáva vlhkosť, nečistoty, okrem toho tiež mastnotu. Je nutné ho pred všetkým chrániť, inak môže prasknúť. Koža je síce známa svojou dlhou životnosťou, ale ak sa o tento materiál nestaráte tak, ako sa sluší a patrí, nevydrží ani mesiac. 

Okrem pravidelne impregnácia, ktorá ochráni kabelku pred vlhkosťou, mastnotou aj nečistotami, je nutné kabelku pravidelne čistiť. Nečistoty môžu kabelku tiež zničiť, preto ju pravidelne čistite. 

Ako vyčisti koženú kabelku? 

Na kožené produkty existuje mnoho špeciálnych prípravkov, ako je potrebné špeciálne čistiace pena, ktorá dokáže efektívne odstrániť farebné sfarbenie od oblečenia alebo prípadne i škvrny či ohmatať. Na trhu nájdete aj čistiace gumy, ktoré odstráni aj veľmi zašlej nečistoty. 

Na čo si dať pozor pri čistení kožené kabelky 

Pri čistení kožené kabelky buďte veľmi opatrní. Nebola to lacná záležitosť, na to ostatne neustále pamätajte. Dávajte si napríklad pozor na to, aby ste kabelku neumývali horúcou vodou alebo aby ste ju nenechávali schnúť pri kúrení. Koža je náchylná na vyššie teploty. Rovnako tak nesušte kabelku ani na priamom slniečku (bežné nosenie na slniečku nevadí, dlhodobé sušenie ale áno). 

Na kožené kabelky sa v žiadnom prípade nesmie používať krémy na topánky, je to úplne iný prípravok určený na inú vec.