Päť obľúbených veľkých psích plemien. Pre aké sa rozhodnete vy?

Psie plemená – to je o čo tu beží. Aj keď sú dnes populárne exotické zvieratá, nie je nad psíkov, ktorí sú synonymom priateľov do konca života. V súčasnej dobe si môžete vybrať z mnohých psíkov, ktoré si vezmete domov. Ľudia väčšinou uvažujú nad psíkom v čase, keď sa chcú vo vzťahu posunúť ďalej. V mnohých prípadoch túžia po psíkovi v čase, keď sú sami. Hovorí sa, že psíkovia sú prípravou na bábätko, ale nikde sa napíše, aké plemeno je najvhodnejšie. Ostatne ak ste milovníkom veľkých psích plemien, máme pre vás pár tipov. 

1) Bernardýn 

O bernardína sa hovorí, že to sú psíkovia pre rodiny s deťmi. Deti milujú, dokonca sú aj učenliví. Nepotrebujú veľa pohybu, aj keď veľká záhrada na vybehaný je potrebná. Sú to pomerne lenivá plemená, ktorým stačí pravidelné škrabanie a česanie. Bernardíny sú tiež psie plemeno pýšiace sa najkrajšími a najroztomilejším šteňatami. 

2) Pittbul 

Aj keď z tohto plemena ide pomerne rešpekt, pittbul je pes, ktorý len potrebuje hodné majiteľa, ktorí s ním budú chodiť cvičiť. Pittbul je typickou ukážkou toho, že ako sa človek správa k psovi, taký pes je. Aj keď budí rešpekt a je vzťahovačný, niekedy až agresívne, je to veľmi inteligentný pes, ktorý miluje veľké záhrady. 

3) Zlatý retriever 

Typický pes pre rodinu. O zlatom retrieverovi sa natočilo veľa filmov rovnako ako o labradora. Sú o učenliví psíkovia, ktorí potrebujú veľké miesto na vybehaný, inak nevyžadujú takmer nič. S deťmi vychádza dobre, sú to prítulní maznáčikovia. 

4) Labrador 

Dlhosrstý labrador je ďalší veľmi obľúbené veľké psie plemeno, ktoré si s obľubou kupujeme do svojich príbytkov. Labrador je míľ, učenlivý, dobre vychádza s deťmi. Nemá vzťahovačný sklony, nie je agresívny, je naopak veľmi priateľský. 

5) Vlčiak 

Ak potrebujete ochrániť svoj majetok, kúpte si vlčiaka. Je to inteligentný tvor, ktorý sa nebojí obhajovať vaše záujmy a majetok. Budí rešpekt, dokáže byť veľmi arogantný.