Štyri najobľúbenejšie pokrmy cudzích krajín, na ktoré Česi nedajú dopustiť

Česi sú milovníkov jedla, o tom niet pochýb. Keď oslavuje narodeniny, idú do reštaurácie, keď oslavuje výročie, idú do reštaurácie, keď majú hlad, idú skrátka do reštaurácie. Nedávny prieskum sa preto zaujímal o to, aké pokrmy Česi milujú a na aké nedajú dopustiť. Napodiv sa úplne zabudlo na tradičné jedlá českej kuchyne, ktoré sú podľa Čechov ťažké do žalúdka a ťažko sa trávia. Uprednostňovali sa pokrmy z cudzích krajín, za ktorými sú Česi ochotní si aj prísť, aby sa dozvedeli, ako chutia v mieste, kde vznikli.

Pozrime sa na štyri najobľúbenejšie pokrmy, ktoré najčastejšie zazneli na otázku: ,, Aké je vaše najobľúbenejšie jedlo? „

Jednoznačne vedie pizza

Pizza čiže typický taliansky pokrm – to je niečo, na čo náš národ doslova nedá dopustiť. Ľudia pizzu milujú, sú dokonca presvedčení o tom, že je to vôbec najlepší pokrm na svete. V súčasnej dobe v Českej republike existuje mnoho pizzerií, ktoré stoja za vyskúšanie. Rovnako tak stojí za vyskúšanie jednotlivé druhy pizze. Človek by sa nemal uchyľovať len k jednej, ktorá mu zachutila na prvýkrát.

Sushi je v Česku stále viac a viac obľúbené

Medzi veľmi obľúbené pokrmy patrí tiež japonské sushi, ktoré sa dokonca stáva na veľkých oslavách súčasťou rautov. Ak ste prechádzali obchodným centrom, určite ste narazili na dlhé fronty, ktoré nemali konca. Tie zvyčajne vedú k nejaké skvelé sushi reštaurácii alebo sushi bare, kde majú sushi vyhlásené. Pre sushi si však zájdite do samotného Japonska, kde chutí úplne inak ako u nás. Ostatne všetky pokrmy chutia úplne inak v krajine, odkiaľ pochádza.

Česi nedajú dopustiť na guláš

Vedeli ste, že guláš nie je slovenský pokrm, ale je to pokrm maďarský? Česi ho napriek tomu milujú! Dokonca sa v mnohých dedinkách koná takzvané Gulášování alebo Gulášfest, čo sú akcie, počas ktorých jednotlivé tímy varí gulášu podľa svojich tajných receptov a súťaží o to, kto uvarí guláš najlepší.

Halušky sú stále v kurze

Slovenské halušky delí Čechy na dve skupiny, a síce na tých, ktorí ich milujú, a na tých, ktorí ich nemusia. Viac ľudí je však v tej skupine, ktorá halušky doslova zbožňuje.