Retro štýl neutícha. Aké vlasové doplnky teraz pobláznili svet?

Aj keď je ešte skoro, do obchodov sa napriek tomu začali dostávať krásne plesovej róby, ktoré budú tento rok in. Mnohé ženy už uvažujú, že sa na plesovú sezónu pripraví už teraz, preto rozmýšľa nad kúpou krásnych šiat, ktoré sú stále ešte k dispozícii vo veľkosti, ktorú majú. Onedlho sa pravdepodobne vypredajú a mnohé ženy budú zaspávať s plačom, pretože si nestihli kúpiť šaty, ktoré sa im páčili. Ak nad kúpou uvažujete preto, že neviete, či je vynosíte viackrát ako len raz, prinášame vám zoznam ikonických rób, ktoré sa zaradili medzi nesmrteľné. Ak sa aspoň trošku približujú tej róbe vašej, neváhajte už ani minútu nad kúpou. 

Červená róba z Pretty Woman 

Spomínate si na nestarnúci film Pretty Woman, kde hlavnú úlohu stvárnila nádherná Julia Roberts? Potom sa vám iste vybaví aj nádherná červená róba, ktorú Julia ako Vivian skombinovala s nádherným šperkom a bielymi rukavicami. Táto róba sa dostala medzi nadčasové a uchvacuje ženy už po dlhé roky. 

Je zaujímavé, že niekoľkokrát spomínaná róba sa nemala vo filme objaviť. Tvorcovia si priali vyslovene čierne šaty, ale nakoniec je návrhárka Marilyn Vance, ktorá má červené šaty na starosti, presvedčila o tom, že sa k hlavnej hrdinke viac hodí. 

Šaty na zlatých špendlících 

Ak si spomínate na rok 1994, určite sa vám vybaví aj krásne šaty Elizabeth Hurley, ktoré vzbudili vlnu kladných i negatívnych ohlasov. Dôvodom bolo to, že šaty držali na bokoch len vďaka zlatým spínacím špendlíkům. Je zázrak, že šaty počas večera nespadli. 

Svadobné šaty filmového plátna 

Kto by nemiloval fantastický seriál Sex v Meste a tiež jeho filmové spracovanie. Vo filme sa Carrie Bradshaw vydáva a má na sebe asi najextravagantnejšie biele svadobné šaty všetkých čias. Svadobné šaty, ktoré sa vo filmovom snímke ukázali zhruba v roku 2008, sa zaradili k najpamätnejším šatám vôbec.