Riaďte sa päťhodinovým pravidlom a pridajte sa k úspešným

O podnikateľoch sa vie, že nestráca svoj čas. Moc dobre totiž vedia, že to, čo urobia teraz, im v budúcnosti zabezpečí ich slobodu. Ak sa chcete k úspešným ľuďom pridať, je to prosté – robte to, čo robia oni. Nemusíte kopírovať celý ich deň, ale riaďte sa takzvaným päťhodinovým pravidlom. Čo je to za pravidlo a prečo sa mu hovorí päťhodinovej? 

Úspešní ľudia sú toho názoru, že človek nemusí mať veľkú televíziu, ale má mať naopak veľkú knižnicu. A od toho sa päťhodinovej pravidlo odvíja. Podnikatelia totiž trávia svoj voľný čas tak, že si čítajú. To je hlavný rozdiel medzi nimi a medzi neúspešnými ľuďmi. Kým obyčajní, neúspešní ľudia trávia svoj čas sledovaním obľúbeného seriálu, ktorý poznajú naspamäť, úspešní robia niečo úplne iné, a síce si čítajú. 

Knihy či audioknihy, na tom nezáleží 

Z nedávneho prieskumu vyplýva, že približne 86 percent úspešných respondentov si vo voľnom čase číta. Zhruba 63 percent úspešných respondentov naopak počúva, ale audioknihy, a to napríklad pri jazde v aute alebo podobne. 

V čom tkvie päťhodinovej pravidlo? 

Možno si hovoríte, že vy nemáte dostatok času na čítanie kníh. Že máte rodinu, koníčky, priateľov, zamestnanie. Je však potrebné si uvedomiť, že aj úspešní ľudia majú prácu, majú koníčky i rodinu. Len skrátka vedia, že len vďaka knihám sa môžu neustále sebevzdělávat, čo je posúva míľovými krokmi dopredu. 

Päťhodinovej pravidlo znie, že si každý, či už je akokoľvek zaneprázdnený, nájde minimálne hodinu denne na to, aby si čítal. A keď sčítame hodinu z každého pracovného dňa, máme päť hodín, ktoré počas týždňa venujeme čítania. 

Týmto pravidlom sa riadi tí najúspešnejší ľudia na svete, ku ktorým sa radí Bill Gates, Warren Buffett alebo tiež Mark Cuban. Päťhodinovej pravidlo tiež dodržiavajú Jack Ma alebo Elon Musk. A verte tomu alebo nie, aj títo ľudia majú neustále plné ruky práce, napriek tomu si hodinu na čítanie každý deň nájdu.