Prečo jesť exotické ovocie?

V súčasnej dobe veľmi dbáme na svoje zdravie, čo je samozrejme skvelé! Je to skvelé hlavne z toho dôvodu, že ľahko odoláme pokušeniu v podobe rýchleho občerstvenia, ktoré na nás číha na každom rohu. Ak patríte k tým, ktorí sa chcú udržať fit, okrem bežných zdravých potravín, na ktorú sa radí ryby alebo strukoviny, by ste mali jesť aj dostatok ovocia, ktoré je povolené najmä v dopoludňajších hodinách. Nemusíte však konzumovať neustále len domáce druhy ovocia, ale nebojte sa ani exotických druhov ovocia, ktoré sú skvelé najmä pri pomoci s chudnutím. 

Medzi najčastejšie kupované exotické ovocie sa radí hlavne ananás, mandarínky, pomaranče, ale taky figy alebo iné podobné exotické druhy. Väčšinu týchto druhov zoženieme v sušenej podobe, ale nič sa nevyrovná tej čerstvej podobe, v ktorej je oveľa viac vitamínov a telu prospešných látok. Treba však podotknúť, že exotické druhy ovocia nie sú k dostaniu na pultoch obchodov celoročne – väčšinou sa jedná o sezónne záležitosť, kedy sa tieto druhy ovocia objavia hlavne pred vianočnými sviatkami, aby sme mali čo najbohatšie štedrovečerný stôl. 

Samozrejme exotické ovocie má celý rad nevýhod a mínusov, ale poďme sa zaoberať skôr tými klady, ktorých je predsa len viac. 

Otázka je teda jasná – prečo by sme mali konzumovať exotické ovocie? 

  • Zdroj energie

Exotické ovocie je obrovským zdrojom energie. Ak športujete a energiu skutočne potrebujete, nie je nič lepšie ako tropické ovocie. Nakopne vás pokojne na celé dopoludnie, a to ho nemusíte konzumovať nejako moc. 

  • Zdrojvitamínova minerálov 

Exotické ovocie je úplne fantastickým zdrojom minerálov a vitamínov. Väčšina druhov exotického ovocia vám dodá všetky potrebné látky, ktoré za deň potrebujete do tela dostať. Okrem toho vám zlepší imunitu, čo ocenia hlavne náchylní jedinci v tomto nie práve teplom a príjemnom počasí.