Vedeli ste, že ľudia z irackého mesta žijú u nekropola?

Dnes sa dá cestovať skutočne kamkoľvek. Len to chce povedať si destináciu, ktorá nás láka a ktorú by sme chceli navštíviť, a je to. Potom si už len ľahko zoženieme letenky a zariadime ubytovanie. Ak sa však vydáte do jedného známeho irackého mesta, možno by ste si mali ubytovanie zariadiť trochu v inom mieste – práve tu sa totiž žije pri obrie nekropole a vyzerá to tu ako v nejakom americkom, dosť strašidelnom hororu. 

Aby ste si takú nekropolu dokázali predstaviť – náhrobky sú úplne všade, kam sa pozriete, cintorín je skutočne ohromný, siaha až za horizont. Rozprestiera sa na viac ako šiestich kilometroch štvorcových. Síce to je pomerne veľká turistická atrakcia, ale napriek tomu spať u tejto obrie nekropole by nechcel asi nikto. 

U akého mesta takú obrie nekropolu nájdeme? 

Určite by vás zaujímalo, u akého irackého mesta túto nekropolu nájdeme. Nájdeme ju u mesta Nadžafu. Práve tunajší obyvatelia sa dnes a denne bojí, pretože tunajšie nekropole je údajne tým najväčším cintorínom sveta. 

Pre nás alebo pre niektoré obyvateľov by toto miesto bolo skutočne obrovským zdrojom hrôzy a desu, ale pre väčšinu obyvateľov Iraku sú nekropole posvätným miestom. 

Jedná sa o veľmi silný zážitok 

Nikto nemôže podotknúť, že sa nejedná o silný zážitok, ak toto miesto navštívite. Keďže je toto miesto tak veľké, možno by sme o tomto obrovskom cintorínu mohli hovoriť ako o hotovom meste, v ktorom žijú mŕtvi. Uličky sú tu lemované pieskovo sfarbenými náhrobky, kryptami a nájdu sa tu aj nejaká mauzólea. 

Je zaujímavé, že do každej z hrobiek, ktoré tu nájdete, sa zmestí viac ako 50 tiel. Každý rok sa tu pochová niekoľko stoviek tisíc ľudí. Bohužiaľ tu nikto nevedie žiadne konkrétne záznamy. Posledné zachované záznamy sú pár rokov staré a uvádza sa v nich, že by túto nekropolu mohlo obývať viac ako päť miliónov zosnulých, ale teraz sa počet zosnulých pokojne mohol ešte dvojnásobit.