Potraviny, ktoré naštartujú váš mozog!

Na jeseň žiaci opäť zasadajú do školských lavíc a začnú sa naplno venovať učeniu. Mimo to si ale aj kopa už zamestnaných rozširuje svoje obzory a zapájajú mozgové závity. Občas to ale bohužiaľ nejde tak, ako by sme si predstavovali a my potom pôsobíme dojmom, že nám to zrovna nemyslí. Obzvlášť zložité to býva po ranu. Než sa myslenie a mozog riadne naštartujú, nie sme schopní logických úsudkov. Ako si to uľahčiť? Naštartuje svoje myslenie správnou stravou. Hoci sa to nezdá, je to práve jedlo, ktoré mnohokrát vaše myslenie ovplyvňuje. V tomto článku sa dozviete, ktoré potraviny konzumovať pre po lepšiu pamäť a celkovú činnosť mozgu. 

Na úvod je dôležité povedať, že účinok týchto potraviny nespozorujete ihneď. Veľakrát si na výsledky budete musieť nejakú dobu počkať a konzumovať potraviny pravidelne a dlhodobo. 

rybičky 

Prvý dôležitú a mocnú potravinou, ktorá má vplyv na náš mozog je ryba. Možno si tiež vy pomatuje na babičky a mamičky, ktoré deťom nútili všemocný rybí olej. Dajte teda tentoraz na ich rady a zaraďte ryby, prípadne rybí olej do vášho jedálnička. Obsahujú totiž Omega-3 mastné kyseliny. Tie pozitívne ovplyvňujú celkovú činnosť ľudského mozgu a konkrétne podporujú pamäť. Skvelými a zdravými zástupcovia sú losos a sardinky, ktoré sú bežne k dostaniu. 

oriešok 

Vlašský oriešok pripomína ľudský mozog už vzhľadom. Pre náš mozog je táto potravina vskutku prospešná. Obsahuje veľké množstvo omega-3 mastných kyselín, preukázateľne znižuje hladinu cholesterolu a pozitívne ovplyvňuje činnosť srdca. 

listová zelenina 

Do svojho jedálnička zaraďte tiež listovú zeleninu, ktorá obsahuje veľké množstvo kyseliny listovej. Tá je tiež známa ako vitamín B9. Je známe, že zlepšuje pamäť, a dokonca pôsobí ako prevencia proti demencii Alzheimerovho typu.