Pojmy týkajúce sa kryptomena a odpovede na ne  

O kryptoměnách ste dnes už určite počuli. Aj keď to nie je zrovna novinka na investičnom a finančnom trhu, ľudia ich zaregistrovali až pomerne nedávno, kedy sa preslávila hlavne jedna kryptomena, a to Bitcoin. V súčasnej dobe ľudia do kryptomena hojne investujú svoje úspory, chcú na nich zbohatnúť, ale odborníci sa zhodujú na tom, že na nich zbohatnúť nedá. Digitálna mena menom kryptomena je však možnosť, ako platiť na internete aj v kamenných predajniach.

Ak ste pevne rozhodnutí, že sa do sveta kryptomena chcete pozrieť, že chcete byť jeho súčasťou, potom je potrebné si vysvetliť niekoľko pojmov, ktoré sa kryptomena týkajú. S nimi môžete prísť do kontaktu a je dobré vedieť, čo dané pojmy znamenajú.

Čo sú to kryptomena?

Na úvod je potrebné si vysvetliť, čo to vlastne kryptomena sú. Kryptomena sú vlastne digitálne meny čiže tiež virtuálne meny, ktoré sú vytvorené na základe kryptografických protokolov. Táto mena je označovaná za elektronické peniaze, ktoré sú dnes už alternatívou klasických mien, ako je libra alebo koruna či euro.

Čo je to Blockchain?

Stretnúť sa môžete s pojmom „Blockchain“. Čo to ale je? Je potrebné vedieť, že virtuálna mena k svojmu bezproblémovému a správnemu fungovaniu využíva sieť počítačov po celom svete. Každá jednotka kryptomena je len zápisom v počítači. Celá sieť a zároveň tiež databázy všetkých kryptomena je práve Blockchain.

Čo je to Bitcoin?

Bitcoin je len jedna kryptomena z mnohých. Je to kryptomena dnes asi najznámejší, ktorá kryptomena dostala do podvedomia ľudí. Vytvorená bola už pred desiatimi rokmi, a to anonymným tvorcom. Bitcoin vznikol v čase, keď sa celý svet reagovalo s ekonomickou a tiež finančnou krízou. V tej dobe mal Bitcoin hodnotu pár centov.

Čo je to altcoin?

V súvislosti s Bitcoin sa môžete stretnúť aj s pojmom altcoin. Ide o alternatívnu kryptomena voči Bitcoin. Je to teda virtuálna mena, ktorá využíva technológiu Blockchainu. Altcoin vznikol pred ôsmimi rokmi, prvým altcoinem bola kryptomena dnes známa ako litecoin.