Pearl Core ako najhorúcejšie trendy tohto roku

Perly sa vždy spájali so ženskosťou a eleganciou. A tento rok zažívajú renesanciu ako nikdy predtým. Považujú sa za symbol dokonalosti, dlhovekosti a plodnosti, a keďže je ťažké ich získať, sú aj pomerne drahé. Samozrejme, dnes existujú aj umelé perly, ktoré sú na prvý pohľad na nerozoznanie od pravých. A práve to využíva trend nazývaný pearlcore.

Perly na každú príležitosť

Perly sa nenosia len vo forme šperkov, ale aj na oblečení, kabelkách a vlasových ozdobách. Ako ich nosiť? Držte sa pravidla, že čím neformálnejšia je udalosť, tým menšie by mali byť perly. Na bežné nosenie do mesta alebo do práce sa ozdobte len nenápadnými perlovými náušnicami, na svadbu si oblečte odvážny perlový náhrdelník alebo kabelku zdobenú veľkými perlami.

Ak si chcete vziať na seba časť perlového jadra, perly by mali byť najvýraznejším doplnkom, ktorý nosíte. Či už si oblečiete tričko vyšívané perlami alebo niekoľko perlových náramkov, nekombinujte ich s výraznými plastovými šperkami alebo pestrofarebnou sukňou. Nebojte sa však perly kombinovať ani so športovým oblečením.

Každý si nájde to svoje

Nie ste typ na šperky? Perly dominujú aj v kabelkách, kde môžu slúžiť namiesto klasického remienka alebo sú nimi priamo posiate. Čoraz častejšie sa perly objavujú aj na topánkach v podobe rôznych ozdôb, na šatách a košeliach namiesto gombíkov, a dokonca aj na gumičkách do vlasov. Na svoje si tu príde naozaj každý.

Ako nám ukazujú celebrity, trend perlových jadier sa nevyhýba ani mužom, ktorí si ako doplnky často vyberajú perlové náušnice, prstene alebo náhrdelníky. Ponúka spôsob, ako zmazať hranice medzi pánskou a dámskou módou. V každom prípade nezabudnite, že nič sa nemá preháňať. Perly by mali stále pôsobiť elegantne, nie výstredne. Ak si kúpite niekoľko kusov oblečenia a doplnkov s perlami, nenoste ich všetky naraz, inak budú vyzerať nevkusne.