Obama plánuje seriál z oblasti politiky

Bývalý a veľmi obľúbený prezident USA Barack Obama chystá so svojou manželkou Michelle seriál pre spoločnosť Netflix. Práve totiž získali práva na knihu The Fifth Risk spisovateľa Michaela Lewisa. 

Spisovateľ vo svojej knihe píše o odovzdaní ministerstiev ľuďom terajšieho prezidenta Trumpa po odchode starej administratívy. Podľa Lewisa nastal chaos kvôli tým, ktorí boli úplne nepripravení prevziať funkcie. Manuály, ktoré im bývalí úradníci odovzdali, dokonca zahodili. Spisovateľ viedol s mnohými zo zamestnancov ministerstiev rozhovory a dozvedel sa od nich, že tam zavládol neskutočný zmätok. 

Zatiaľ nie je úplne jasné, či seriál vznikne hneď či sa jeho natáčanie na dlhšiu dobu odloží. Neexistuje ani predstava, ako by seriál mal vo finále vyzerať. Čím sú si však tvorcovia istí je to, že by mal ľudí vzdelávať a vysvetľovať im, ako funguje politika, takže sa bude jednať o vážnejšie žáner, nie o planú zábavu. 

Niektoré Lewisovho diela už bola sfilmovaná, napríklad The Blind Side (Zrodenie šampióna) či Moneyball, ktorý opisuje skutočný príbeh Billyho Beaneho (Brad Pitt), bývalého nádejného hráča baseballu, ktorý síce neuspeje, ale dostane prevratný nápad – začne v športe používať počítačovú analýzu a tým ho od základov zmení. 

Barack Obama i jeho manželka uzavreli okrem tejto zmluvy aj zmluvy ďalšie. Jedná sa o vydaní kníh s nakladateľstvom Penguin Random House. Presný honorár síce nezverejnili, ale server The Hollywood Reporter na svojom webe uviedol, že by mohlo ísť o desiatky miliónov dolárov, v prepočte teda stovky miliónov korún. Pre porovnanie – Bill Clinton dostal za svoje memoáre zhruba 15 miliónov dolárov. Manželia Obamovi chcú veľké množstvo výtlačkov darovať neziskovým organizáciám.