Zdravá desiata je základ dňa

Ráno veľa z nás ponáhľa, či už do školy či do práce. Musíme sa rýchlo obliecť, stihnúť základnú hygienu a často nám už nezostáva čas na to, aby sme sa poriadne naraňajkovali. Dokonca si občas zabudneme vziať aj desiatu. To sa musí zmeniť! 

Čo ste jedli naposledy? 

Taká poriadna olovrant musia byť kvalitné a musíte si na nej dať záležať. Čo ste jedli naposledy? Stavím sa, že ste si v tom zhone vzali na desiatu niečo, čo bolo síce jedlé, ale radosť to vášmu telu neprinieslo. 

Dajte si záležať a príprave desiaty venujte viac času. Aby ste sa nemuseli báť, že ráno zase nebudete stíhať, môžete si ju nachystať večer pred tým. Spíšte si suroviny a urobte si nákup na týždeň dopredu, ušetrí vám to veľa času. 

Ako by mala taká zdravá desiata vyzerať? 

Mala by obsahovať sacharidy, bielkoviny, vlákninu a vitamíny. Cottage cheese a cherry paradajky sú toho krásnym príkladom. Pokiaľ chcete maškrtiť, robte to zdravo – zbaľte si so sebou ovocie! Napríklad čučoriedky, melón, jablko, ananás alebo marhule. 

Pripraviť si môžete tiež zeleninový šalát a pridať do neho aj trochu cíceru. Ja si do svojho šalátu rada dávam aj mozzarelu. Tú môžete kúpiť aj vo forme „baby“ – malých guľatých kúskov. Pokvapkajte šalát olivovým olejom, zľahka osoľte a okoreňte a desiatu máte do pol hodinky hotovú! 

Ak vám začnú dochádzať nápady, inšpirovať sa môžete na internete. Je plný food blogerov, ktorí sa radi podelia o svoje skúsenosti a recepty aj s veľmi lákavými fotkami, ktoré vás presvedčia o tom si také jedlo nachystať. Instagram tiež nie je výnimkou. Vďaka tejto aplikácii, ktorú si ľahko stiahnete do mobilu, môžete nájsť inšpiráciu na mesiace dopredu!