Raňajky sú základ dňa!

Zabúdate sa v rannom zhone naraňajkovať? Chyba! Raňajky je základným jedlom dňa a dodáva vám veľa energie, ktoré je ráno najviac potrebné. 

Chápem, že príprava raňajok zaberie dosť času a niekto po ránu vôbec nemá pocit hladu. Ale keď sa nenasnídáte, budete na sebe celý deň pociťovať únavu, pretože vám bude chýbať ranná dávka energie, ktorá by vám vydržala minimálne do obeda. Najhoršie je to u ľudí, ktorí majú hektickú prácu a sú vo veľkom strese. Tým sa dokonca môže zhoršiť zdravotný stav. A to nikto nechceme. Ten, kto raňajkuje, má lepšie zažívanie, rýchlejší metabolizmus a skoro žiadne problémy s nadváhou. 

Naučte sa raňajkovať. Začať môžete cez víkend, kedy nikam neponáhľate a na prípravu výdatné raňajky tak budete mať čas a pokoj. Nemusíte si chystať prehnané raňajky a la americký film, kedy sa stoly prehýbajú pod lievance so slaninou, ovocím, pomarančovým džúsom a sladkým pečivom. Stačí si namazať chleba, urobiť vaječina alebo nachystať ovsenú kašu s lesným ovocím. Nejde o to sa přecpat, ale dostať do tela potrebné živiny, aby sa nám cez deň lepšie trávilo. 

Čím častejšie budete raňajkovať, tým lepšie sa budete cítiť – nielen čo sa po telesnej stránke týka, ale aj po tej psychickej. Budete zo seba totiž mať radosť a budete nadšenie, že pre seba niečo robíte. Do práce či do školy vyrazíte s dobrou náladou a plným žalúdkom. 

Dôležité je osvojiť si zvyk raňajkovania. Večer si premyslite, čo chcete raňajkovať, nachystajte si potrebné ingrediencie, ráno vstaňte o 15 minút skôr a v pokoji sa najedzte. Keď si k tomu ešte pustíte dobrú hudbu, po pár týždňoch vám bude divné odísť z domu bez raňajok.