Na čo láka exotická Florida?

Exotický polostrov na juhovýchode USA je miestom odpočinku, ale aj bujarých študentských osláv počas jarných prázdnin. Zamerajme sa na atraktivity miest Fort Lauderdale a Miami, ktoré sú obľúbenou destináciou turistov. 

americké Benátky 

Floridskej mesto Fort Lauderdale je vďaka svojmu rozsiahlemu systému vodných kanálov často prezývané „americkej Benátky“. Okrem toho k mestu prilieha cez desať kilometrov pláží a ulice sú lemované palmami. K tomu všetkému vás ešte teplé slnečné lúče opáli do krásnej bronzovej farby. Niet divu, že tu veľa amerických dôchodcov trávia svoje starobe a každý vysokoškolský študent sa teší na to, až tu strávia jarné prázdniny. 

Hej, vodné taxi! 

Ako už bolo spomenuté, Fort Lauderdale je známe pre svoj spletitý systém vodných kanálov. Samozrejme aj na tých musia fungovať doprava – nie každý občan si môže dovoliť vlastnú loď. A práve preto v meste funguje služba vodných taxíkov! Pre turistov nechýba ani špeciálne „tour“ s výkladom sprievodcu. Od toho sa môžete dozvedieť, kde sa nachádza najstaršia budova v meste – Stranahan House. Dom kedysi fungoval ako pošta a je starý 100 rokov (pre Američanov vysoké číslo, pre nás Európanov je to nič v porovnaní s našimi pamiatkami). 

Aligátory v Everglades 

Chceli by ste si pohladiť aligátora a vykladať historku o tom, ako jeden z nich skoro odhryzol chlapovi ruku? Zájdite si do Everglades Holiday Park! 

Everglades Holiday Park sa nachádza neďaleko Miami a ponúka prechádzku po močiaroch vo vznášedlech a výklady chovateľa. Zo vznášadla môžete aligátormi pozorovať v ich prirodzenom prostredí a nemusíte sa báť, že by ste mali smolu a žiadneho nestretli – veľa z nich pláva len meter od posádky! Foťáky tak majte vždy pripravené. Ale buďte ostražití – aligátory sa približujú naozaj ticho. 

Po prechádzke si môžete vypočuť výklad chovateľa, ktorý sa zatvára do výbehu s tými najväčšími (a najhrubšom) aligátormi v parku. Ako plánovanú súčasť predstavenia môžete čakať, že si chovateľ nechá „málom ukousknout“ ruku.